PAP Koronawirus

Pijany spowodował kolizję i uciekł

20 marca 2020 20:25:35

  Wadowiccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję, a mimo to kontynuował jazdę. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu wadowickiego będzie się tłumaczył ze swojego zachowania przed sądem.

  

Pijany spowodował kolizję i uciekł

  Wczoraj, tuż przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał informację, że w miejscowości Kaczyna doszło do zdarzenia drogowego, a jego sprawca – kierowca opla odjechał z miejsca. Zgłaszający przekazał również numer rejestracyjny pojazdu.

  Policjanci ruchu drogowego, w trakcie dojazdu na miejsce zauważyli podany w zgłoszeniu samochód, który posiadał uszkodzenia pokolizyjne. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca opla był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,3 promile. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że kierujący oplem nieprawidłowo wykonał manewr omijania, w efekcie czego najechał na pojazd marki Man.

  Mieszkaniec powiatu wadowickiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

  

Pamiętaj!

  Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

KPP WCE

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane