PAP Koronawirus

Dachowanie pijanego kierowcy

25 marca 2020 20:00:36

  O ogromnym szczęściu mogą mówić uczestnicy ruchu drogowego, którzy dziś (25.03.2020) rano jechali trasą Kęty – Andrychów (DK 52).

  

Dachowanie pijanego kierowcy

  Tą właśnie trasą poruszał się również pijany kierowca, który w miejscowości Bulowice stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Drogowy przestępca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i już wkrótce poniesie surowe konsekwencje swojego pijackiego rajdu.

   

  Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 6.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej. Na miejsce zdarzenia ruszyły zaalarmowane przez kierowców i mieszkańców Bulowic, służby ratunkowe. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił panowanie nad fiatem punto po czym dachował. W wyniku zdarzenia kierowca doznał jedynie potłuczeń. Podczas badania stanu trzeźwości szybko okazało się, co było przyczyną utraty panowania nad pojazdem - 2,5 promila alkoholu. W związku z powyższym drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

  

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Źródło: Małopolska Policja

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane