Tymczasowy areszt dla mieszkańca Wadowic

25 maja 2020 15:39:34

  Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z wadowickich sklepów. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

  

Tymczasowy areszt dla mieszkańca Wadowic

  Do zdarzenia doszło w połowie maja br. w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Pracownik ochrony usiłował zatrzymać jednego z klientów podejrzewając, że ten chwilę wcześniej dokonał kradzieży.

  Podejrzewany mężczyzna nie dał się jednak zatrzymać. Stał się agresywny wobec ochroniarza i używając wobec niego przemocy, wyrwał się i uciekł. Pracownik ochrony w wyniku upadku doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywa do chwili obecnej.

  Tą sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali go na terenie miasta. Jak się okazało mężczyzna ukradł ze sklepu dezodoranty o wartości ponad 90 złotych. Wadowiczanin, dobrze znany policjantom, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznał.

  

  22 maja br. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

(KPP WCE)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane