Niespokojna środa na powiatowych drogach

4 czerwca 2020 19:43:56

  Tylko w środę, na terenie powiatu wadowickiego, aż pięciu kierowców straciło prawa jazdy na okres trzech miesięcy za brawurową jazdę w obszarze zabudowanym. Ponadto, mundurowi zatrzymali kierującego, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania i kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Nie obyło się także bez kolizji.

  

Niespokojna środa na powiatowych drogach

  W Babicy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 102 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Z kolei w Stanisławiu Górnym mundurowi zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwszy z nich, kierowca samochodu marki Kia, przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h, kierowca mercedesa poruszał się z prędkością 113 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, natomiast u kierującej seatem policyjny miernik prędkości wskazał 101 km/h. Za dużo na liczniku miał również kierowca audi, który w Roczynach pędził z prędkością 102 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do  50 km/h.

   

  Ponadto, w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że mieszkaniec województwa śląskiego posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Z kolei w Babicy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jak się okazało posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

  

  Wczoraj, nie obyło się także bez drobnych kolizji. W Andrychowie na ul. Garncarskiej kierująca citroenem nie zachowała szczególnej ostrożności i najechała na tył samochodu marki Dacia. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem. Kilka godzin później, tym razem na ul. Mickiewicza w Andrychowie, kierujący pojazdem Iveco nie zachował szczególnej ostrożności  w trakcie wykonywania manewru cofania i uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie. Natomiast w Rokowie, kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu renault, czym doprowadziła do zderzenia pojazdów.

  Z kolei w Wadowicach kierowca fiata, w trakcie wykonywania manewru cofania, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zaparkowanego hyundaia. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.   

   

  Wadowiccy stróże prawa apelują o większą uwagę i koncentrację kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, naszego rozsądku i odpowiedzialności.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane