Usiłowali wyłudzić pieniądze od seniorów

8 czerwca 2020 20:50:24

  Kolejny raz apelujemy do seniorów o ostrożność, rozwagę i ograniczone zaufanie w stosunku do wszystkich osób, które do nich telefonują. Pamiętajmy, że osoby w podeszłym wieku nadal stanowią główny cel oszustów, którzy wykorzystują m.in. ich problemy zdrowotne, gorszą pamięć i ogromne przywiązanie do rodziny, aby ich zmanipulować i okraść.

  

Usiłowali wyłudzić pieniądze od seniorów

  W ostatnim czasie, na terenie gminy Andrychów, doszło do kilkunastu prób wyłudzenia  pieniędzy od osób starszych. Tym razem oszuści postanowili wykorzystać legendę „na policjanta”. Oszust informował  rozmówcę, że oszczędności seniora na koncie w banku są zagrożone i musi je zabezpieczyć, albo że jest obserwowany przez przestępców, którzy zamierzają go okraść i dla bezpieczeństwa musi zabezpieczyć jego pieniądze. Na szczęście, dzięki czujności i rozwadze żadna z osób nie dała się oszukać.

  Cieszy nas, że szeroko prowadzona przez policjantów akcja informacyjna o różnego typu oszustwach przynosi oczekiwany skutek.

  

  W związku z powtarzającymi się próbami wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przypominamy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefoniczne.

  

  Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zwracamy się z apelem do osób młodych, by informowali rodziców i dziadków  o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane