Dwóch piratów zneutralizowanych

16 czerwca 2020 21:24:43

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zważając na ograniczenie prędkości, złamali przepisy.  

  

Dwóch piratów zneutralizowanych

  W Roczynach  mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który ul. Bielską pędził z prędkością 132 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Natomiast w Babicy kierujący oplem miał na liczniku 103 km/h również przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania pojazdami, dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

   

  Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Apelujemy o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu.

   

  Jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 FOTO: Archiwum

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane