Pobili 51-latka, bo nie chciał podać pin-u do karty bankomatowej

31 lipca 2020 09:32:57

  Na trzy miesiące sąd aresztował dwóch mieszkańców Gorlic podejrzanych o usiłowanie rozboju i pobicie. Szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki wnikliwej pracy gorlickich kryminalnych. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

  

Pobili 51-latka, bo nie chciał podać pin-u do karty bankomatowej

  22 lipca br. do idącego jedną z ulic w Gorlicach 51-latka podeszło dwóch młodych mężczyzn i poprosili o pieniądze na alkohol. Ten zgodził się i po zakupie udali się wspólnie do jednego z zaułków, gdzie mieli spożywać zakupiony trunek.

  Kiedy dotarli na miejsce  21- i 22-latek zażądali od pokrzywdzonego wydania karty płatniczej, którą płacił w sklepie i numeru PIN do niej. Mężczyzna nie chciał się zgodzić, więc niedoszli kompani od kieliszka zaczęli go bić, a kiedy upadł, kopać. Pobity mężczyzna podał wreszcie sprawcom numer PIN, ale kiedy jeden z napastników poszedł wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie, okazało się że PIN jest błędny. To wzbudziło w młodych mężczyznach jeszcze większą agresję i ponownie zaczęli bić pokrzywdzonego. W pewnym momencie 51-latek wykorzystując chwilę nieuwagi oprawców wyrwał się im i zaczął uciekać. Sprawcy gonili go przez pewien czas jednak wobec rosnącego zainteresowania przechodniów zaistniałą sytuacją zrezygnowali i uciekli.


  Gorliccy kryminalni bardzo szybko ustalili dane osób, które dopuściły się tego brutalnego przestępstwa. Już następnego dnia wczesnym rankiem zatrzymali obu sprawców. W związku z tym zdarzeniem 21- i  22-latkowi postawiono zarzut pobicia i usiłowania rozboju.

  Wobec obu podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane