Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

6 kwietnia 2021 10:40:07

  Od ponad roku, mieszkańcy powiatu wadowickiego jak i innych powiatów w Polsce walczą z pandemią, stosując się do zaleceń, ograniczeń i zakazów. Pomimo odpowiedzialnego i dojrzałego zachowania społeczeństwa część osób nadal zapomina o podstawowych zasadach walki z epidemią.

  

Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

  W związku z wprowadzonymi aktualnymi zasadami bezpieczeństwa, a także pogarszająca się sytuacją epidemiczną policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej. T

  Osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.


  Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy- musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.

  Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia.

   

  Po raz kolejny Policja apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych jak zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i noszenie maseczki w przestrzeni publicznej. To bardzo ważne, ponieważ tylko wspólny wysiłek nas wszystkich, może pomóc w walce z koronawirusem.

Źródło: KPP Wadowice, Radio Andrychów

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane