Wielkanoc na małopolskich drogach

6 kwietnia 2021 11:23:22
Wielkanoc na małopolskich drogach

  Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych i zdarzeń w ruchu pokazuje, że na drogach Małopolski stan bezpieczeństwa był na porównywalnym poziomie jak w roku ubiegłym.

  W okresie od 1 do 5 kwietnia 2021 roku odnotowano 18 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 19 zostało rannych.

  

Do wypadków śmiertelnych doszło:

   

  W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 roku około godz. 20:20 w miejscowości Zabagnie niedaleko Wolbromia, 46 – leni kierujący pojazdem m-ki Skoda na prostym odcinku drogi potrącił 63-letnią pieszą poruszającą się lewą stroną drogi, która zatoczyła się bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej piesza poniosła śmierć na miejscu. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym, piesza nie posiadała elementów odblaskowych.

   Kolejne zdarzenie miało miejsce w Wielką Sobotę, 3 kwietnia 2021 roku około godz. 7:40, na Autostradzie A-4 (obwodnica Krakowa pomiędzy Węzłami Tynieckim a Skawińskim, kierunek na Rzeszów). 68-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes jadąc prawym pasem ruchu najechała na tył naczepy ciągnika siodłowego. W wyniku zdarzenia kierująca mercedesem poniosła śmierć na miejscu.

   

  Policjanci podczas tegorocznych Świat Wielkanocnych wyeliminowali z ruchu 38 nietrzeźwych kierujących. W okresie od 2 do 5 kwietnia nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało 1782 małopolskich policjantów ruchu drogowego.

 Źródło: Policja Małopolska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane