Sprawca zakłócenia ciszy nocnej naruszył zasady kwarantanny

16 kwietnia 2021 21:36:38

  Kara grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych grozi 32 - letniemu mieszkańcowi gminy Kęty za złamanie zasad kwarantanny. Mężczyzna pomimo obowiązku pozostania w izolacji wyszedł z domu, aby napić się alkoholu, po czym wracając swoim śpiewem zakłócił spoczynek nocny mieszkańcom jednego z osiedli.

  

Sprawca zakłócenia ciszy nocnej naruszył zasady kwarantanny

  Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek (14/15.04.2021). Tuż po godzinie 02.00 dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny, znajdującego się przed  jednym z bloków na Osiedlu Wyszyńskiego w Kętach, który swoim głośnym śpiewem zakłóca ciszę nocną mieszkańcom.

   

  We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci w trakcie legitymowania stwierdzili, że 32- letni mieszkaniec gminy Kęty mężczyzna ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania w związku z obowiązującą go do 17 kwietnia br. kwarantanną domową.

   

  W związku z powyższym na mężczyznę za zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom nałożony został mandat karny, natomiast za zlekceważenie zasad sanitarnych 32 - latek  odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie. Za to wykroczenie grozi mu  grzywna do 5 tysięcy złotych.  O sprawie zostanie powiadomiony również sanepid, który na mężczyznę może nałożyć karę pieniężną do 30 tysięcy zł.

   

  Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają przepisy wprowadzone w związku z epidemią, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym rodzin i bliskich. Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane