Masz już nowe 500 zł ?

11 lutego 2017 13:53:55

  Do obiegu wszedł nowy banknot, o nominale 500 zł. Banknot posiada jedne z najnowocześniejszych zabezpieczeń na świecie.

  

Masz już nowe 500 zł ?

  Nowe 500 złotych z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego trafia już do naszych portfeli. Banknot 500 zł posiada jedne z najnowocześniejszych zabezpieczeń na świecie. Wykorzystano w nim m.in.: okienkową nitkę zabezpieczającą, farby (zmienną optycznie i opalizującą), oraz element recto verso (uzupełniające się w świetle przechodzącym elementy graficzne na obu stronach banknotu), szyszak husarski i nitka zabezpieczająca (zmieniające barwę równocześnie przy poruszaniu banknotem), znak wodny widoczny pod światło (przedstawiający portret króla i oznaczenie nominału).

  

  

  Banknot jest autorstwa Andrzeja Heidricha i przedstawia wizerunek króla Jana III Sobieskiego. Jest to kontynuacja serii „Władcy polscy”. Utrzymany jest w kolorystyce różnych odcieni brązowego, niebieskiego, bordowego i zielonego.

  Na przedniej stronie banknotu, król jest zwrócony w stronę herbu rodu Sobieskich, a po prawej stronie widać szyszak husarski – symbol dokonań militarnych władcy. Na odwrotnej stronie znajduje się orzeł w koronie oraz pałac w Wilanowie.

Więcej informacji na temat nowego banknotu znajduje się na stronie: www.poznaj500zl.pl

(Źródło: NBP)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane