Szukają pomysłu na dworzec

23 lutego 2017 21:05:48

  Budynek dworca PKP w Wadowicach ma być nowoczesny, ale osadzony w historii galicyjskich Wadowic. Jaki będzie, to się okaże, burmistrz ogłosił właśnie konkurs na nadanie temu nieczynnemu dzisiaj obiektowi nowych funkcji.

  

Szukają pomysłu na dworzec

  Samorząd gminy Wadowice ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji projektowej dla budynku dworca PKP w Wadowicach.

- Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem urbanistycznym, funkcjonalnym, estetycznym, architektonicznym i eksploatacyjnym koncepcji architektonicznej oraz programu funkcjonalno-użytkowego dla budynku dworca PKP jako nowego miejsca aktywności społecznej w Wadowicach - czytamy w ogłoszeniu.

  Jak podaje wadowicki magistrat, budynek dworca ma być nowoczesny, a za razem mocno osadzony w historii miasta galicyjskiego. Z budynku będą mogli korzystać zarówno najmłodsi jak i najstarsi mieszkańcy gminy Wadowice. A nadrzędnym elementem projektu ma być dostępność budynku dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności.

  Oceny złożonych projektów oraz wyboru najlepszej pracy dokona w terminie do 15 maja br. Sąd Konkursowy w składzie: Przewodnicząca Sądu Konkursowego: mgr inż. arch. Agnieszka Lewandowska oraz Członkowie Sądu Konkursowego: mgr Ewa Całus, mgr inż. Sławomir Zbylut, mgr Tomasz Ignalski, mgr inż. Roman Kawaler.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane