Pasywność dla Mieszkania plus

19 kwietnia 2017 10:01:40

  Brak zainteresowania ze strony miejskich samorządów powiatu wadowickiego rządowym programem „Mieszkanie plus”.

  

Pasywność dla Mieszkania plus

  W październiku ubiegłego roku wystartował program "Mieszkanie plus". To pomysł budowy mieszkań dla rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na wynajem czy zakup mieszkania na zasadach rynkowych, a jednocześnie ze względu na zbyt wysoki dochód nie mogą liczyć na pomoc gminy w postaci mieszkania komunalnego.

  Tuż po inauguracji rządowego programu radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński napisał list do burmistrzów Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic o włączenie się do programu "Mieszkanie plus". Radny zachęcał burmistrzów do przekazania gminnych gruntów pod budowę nowych bloków. Co na apel odpowiedzieli włodarze?

- Odpowiedź pisemną dostałem tylko z Wadowic. Burmistrz twierdzi, że nie zna regulacji prawnych programu, a budowa bloków ma się odbywać z wykorzystaniem gruntów skarbu państwa lub agencji rolnej. Ciekawe co by na to powiedział prezydent Stefaniuk z Białej Podlaskiej, gdzie są właśnie budowane pierwsze mieszkania na gruntach samorządu - komentuje radny sejmiku Filip Kaczyński.

  
  W Wadowicach na liście oczekujących na przydział gminnego mieszkania znajduje się obecnie 50 rodzin. Warto też dodać, że wielu mieszkańców w ogóle nie zapisuje się, bo nie spełnia wyśrubowanych kryteriów. Jednocześnie nie stać ich na wzięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Dzisiaj cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym w Wadowicach wynosi około 4 500 zł.

- To dla wielu mieszkańców zbyt dużo. W naszym powiecie brakuje mieszkań w rozsądnej cenie. Dlatego apelowałem do burmistrzów o wskazanie gminnych gruntów, które można byłoby włączyć do rządowego programu "Mieszkanie plus". Szkoda, że nie byli tym zainteresowani - dodaje radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane