Targi Andrychów 2017

Apelują o przywrócenie linii kolejowej 103

30 kwietnia 2017 13:53:09

  Burmistrzowie Wadowic i Zatora oraz wójtowie Tomic i Spytkowic wysłali do Marszałka Województwa Małopolskiego Apel o przywrócenie linii kolejowej nr 103. Ostatni raz pociąg przejechał tą trasą 15 lat temu.

  

Apelują o przywrócenie linii kolejowej 103

  Ponowny rozruch linii kolejowej nr 103 może być szansą na rozwój turystyki w naszym regionie, zwłaszcza w kontekście powstającego Zbiornika Świnna Poręba - uważają włodarze Wadowic, Tomic, Spytkowic i Zatora, którzy są też zdania, że przywrócona linia kolejowa 103 byłaby uzupełnieniem trasy rowerowej Velo Skawa oraz stanowiłaby alternatywę dla ruchu drogowego na drogach krajowych 28 i 44.

  Włodarze tych gminy wystąpili więc do Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy z Apelem o podjęcie wspólnych działań dotyczących przeprowadzenia rewitalizacji, będącej dzisiaj w opłakanym stanie, linii kolejowej nr 103 na całej jej długości i przywrócenie na niej ruchu pociągów.

- Jesteśmy gotowi do podjęcia rozmów celem jak najszybszego wypracowania rozwiązania i prosimy Pana Marszałka o zorganizowanie spotkania wszystkich zainteresowanych podmiotów, w tym spółek z grupy PKP S.A. - czytamy w piśmie do Marszałka Jacka Krupy.

  Pod Apelem podpisali się: wójt gminy Tomice Witold Grabowski, wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, burmistrz Zatora Mariusz Makuch oraz burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane