Kontrowersyjne plany w wadowickim magistracie

9 maja 2017 21:45:28

  Odżyły dyskusje na temat kontrowersyjnych planów budowy wielkoprzemysłowych hipermarketów w Choczni. Jedni widzą w tym szansę rozwoju, inni upadek rodzimego handlu. W wadowickim magistracie odbędzie się publiczna debata na temat zmiany planu zagospodarowania w Choczni, otwierających możliwość budowy tam hipermarketów.

  

Kontrowersyjne plany w wadowickim magistracie

 Na poniedziałek, 22 maja br. zaplanowano dyskusję publiczną nad projektem zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego terenów w Choczni, które mają być przeznaczone pod budowę wielkopowierzchniowych hipermarketów.

  Wcześniej, w dniach 17 oraz 22 maja br. przedstawiciel pracowni projektowej, która zajmuje się opracowaniem zmiany studium, będzie pełnił dyżury autorskie. Każdy z mieszkańców może zapoznać się z projektowanymi zmianami, może też wnieść swoje uwagi do burmistrza Wadowic.

  A sprawa jest kontrowersyjna, zmiana planu zagospodarowania przestrzennego otworzy drogę do budowy w przyszłości wielkopowierzchniowych hipermarketów w Choczni, przy granicy z Inwałdem.

  

  Przypomnijmy, 30 grudnia ub.r. wadowiccy radni na wniosek burmistrza dr. Mateusza Klinowskiego wyrazili zgodę na zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego. Na przeszło 20 hektarach, obecnie terenów rolnych, spółka Barleda Poland Sp. z o.o. z Krakowa, w skład której wchodzi dwóch Holendrów Beins Lex Walter i Berends Teunis, zamierza wybudować m. in. obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych.

  Co dokładnie ma tam powstać, na razie nie wiadomo. Mówi się o kilku hipermarketach i znanej restauracji fast food. Jednak jedno jest dzisiaj pewne, nowe obiekty będą dużym problemem dla drobnego handlu i obecnie istniejących supermarketów w Wadowicach i Andrychowie.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane