Targi Andrychów 2017

Niech się mury pną do góry

8 lipca 2017 17:54:46

  Ruszyła Budowa Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wadowicach.

  

Niech się mury pną do góry

  Zakrojona na szeroką skalę akcja „Buduj razem z nami”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”  w Wadowicach przynosi pierwsze widoczne dla wszystkich efekty. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli oraz licznym zbiórkom  pierwsza łopata została właśnie wbita w ziemię.

  Przypomnijmy, że już w 2016 roku Stowarzyszenie „Dać Szansę” uzyskało pozwolenie na budowę CERT, którego projekt wykonała Pracownia Projektowa PIK z Żor. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży na uroczystej Mszy Św. Posłania na Campus Misericordiae w Krakowie  Papież Franciszek pobłogosławił i poświęcił kamień węgielny pod budowę Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego. W tym roku na początku czerwca, spośród trzech firm, jakie zgłosiły się do wykonania prac budowlanych związanych z budową  CERT, wyłoniono jedną, która rozpoczyna właśnie swe działania. Funkcjonalny budynek w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych wykona Firma Budowlano Instalacyjna FRYC Gabriela Fryca z Ryczowa.

  Jak mówi Pani Bogumiła Jończyk -  Prezes Stowarzyszenia, początek budowy CERT jest dla nas wydarzeniem niezwykłym i inicjacyjnym – dzięki niemu rozpoczynamy walkę o dobrą przyszłość dla wszystkich osób niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, która małymi krokami wkracza w dorosłe życie. Powstanie CERT jest spełnieniem  marzeń nie tylko zarządu i rodziców niepełnosprawnych dzieci ale i zatrudnionych pracowników. Obecnie  Stowarzyszenie  zatrudnia ok. 100 osób i obejmuje opieką  ponad 300 niepełnosprawnych  dzieci. Na swoją działalność wynajmuje  aż dziewięć lokali położonych w różnych częściach naszego miasta, co niejednokrotnie utrudnia dojazd rodzicom dzieci na liczne zajęcia. Nie bez znaczenia jest fakt, że  nasze działania związane z budową rozpoczęły się w roku 2016 – Roku Miłosierdzia, a cała działalność Stowarzyszenia bez wątpienia wpisuje się w tak liczne papieskie postulaty udzielania pomocy i wsparcia najbardziej potrzebującym”.

  

  Do końca roku 2017 planowane jest osiągnięcie stanu surowego zamkniętego budynku. Budowa podzielona jest na 3 lata a jej całkowity koszt wynosi 4,5 ml. zł.  Na każdy okres realizacji inwestycji ciągle potrzebne są środki finansowe i pomoc ludzi dobrej woli. W tym celu  Stowarzyszenie organizuje zbiórki publiczne oraz czyni starania o pozyskanie  środków na budowę  wśród darczyńców prywatnych oraz instytucji zewnętrznych. Zarząd Stowarzyszenia  oraz rodzice niepełnosprawnych dzieci nie tracą ducha i wierzą że za 3 lata ich dzieci będą miały zajęcia w nowym budynku.

  

  Osoby które zechciałyby wesprzeć budowę CERT mogą przekazać darowiznę na konto budowy:  Alior Bank nr 56 2490 0005 0000 4600 8902 9219. Za wszystkie wpłaty darczyńcom  bardzo dziękujemy.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane