Targi Andrychów 2017

Dawne rzemiosło w Kalwarii

19 lipca 2017 15:33:33

  Stowarzyszenie „Niezależni Kalwaria” mając w swoim statucie między innymi promocję rodzinnego rzemiosła już dwa lata temu podjęło starania o otwarcie stałej ekspozycji poświęconej tradycji rzemiosła. 

  

Dawne rzemiosło w Kalwarii

  Z końcem czerwca  w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Jagiellońska 4 otwarto wystawę „Dawne rzemiosło kalwaryjskie”.

- Chcieliśmy aby taka placówka powstała przed Światowymi Dniami Młodzieży, by w ich trakcie promować miasto i rzemiosło. Jako najwłaściwszą proponowaliśmy Warsztaty Szkolne przy Zespole Szkół im. KEN, mające możliwość wygospodarowania niezbędnej powierzchni -  mówi Andrzej Bucki

  Dzięki determinacji członków Stowarzyszenia „Niezależni Kalwaria” i dobrej współpracy z Burmistrzem Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustynem Ormantym i Radą Gminy udało się znaleźć odpowiednie miejsce na taką wystawę i przeznaczyć środki finansowe.

  Ekspozycja znajduje się w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Jagiellońskiej 4, za Bankiem Spółdzielczym.

  Wystawa prezentuje nie tylko stare narzędzia stolarskie ale też tapicerskie, szewskie, cholewkarskie i krawieckie.

Jako ciekawostkę mamy na przykład małą maszynę krawiecką do obszywania kapeluszy – mówi Prezes Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria Zbigniew Kochan i dodaje Tutaj dzięki uprzejmości Instytutu Archeologii UJ możemy przedstawić artefakty z wykopalisk na Górze Żar będące rewelacją nie tylko na skale Polski.

  Zwiedzanie wystawy  możliwe jest po wcześniejszym ustaleniu terminu telefonicznie lub mailowo tel. 608-655-550, 606-942-105 lub 602-505-043. Email –

  W soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 12:00 Izba jest otwarta i dostępna dla wszystkich mieszkańców. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane