Remontują najgorszą drogę w powiecie

4 sierpnia 2017 19:15:00

  Najgorsza droga w powiecie wadowickim doczekała się remontu! Chodzi o odcinek trasy Zygodowice - Ryczów. We wrześniu będzie to jedna z najlepszych dróg powiatowych na naszym terenie. jak mówi starosta, to spełnienie jego marzeń.

  

Remontują najgorszą drogę w powiecie

  W piątek, 4 sierpnia br. starosta wadowicki zorganizował na tej drodze konferencję prasową, poświęconą rozpoczynającemu się właśnie remontowi odcinka drogi Zygodowice - Ryczów.

  W ramach inwestycji zwycięzca przetargu firma  DROG-BUD ze Spytkowic położy nawierzchnię na długości 2,6 km, co w połączeniu z wykonanym w lipcu remontem 0,6 km fragmentu (osobna inwestycja) od Domu Ludowego w Wyźrale do pomnika lotników daje 3,2 km nowej drogi. Na całej jej długości jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów. Nowy asfalt będzie składał się z trzech warstw (podbudowa z betonem asfaltowym, wiążąca i ścieralna) o łącznej grubości 22 cm.


Dzięki temu wyremontowana droga będzie bardzo mocna i posłuży jej użytkownikom na lata – zapowiada starosta.

   Ponadto, budowlańcy przebudują pobocza, elementy odwodnienia, skrzyżowania, czy zjazdy. Wykonają również oznakowania poziome i pionowe. Prace powinny zakończyć się w połowie września.

  

  

  
  Do tego czasu użytkowników tej drogi przez kilka dni mogą czekać utrudnienia w postaci utworzenia ruchu wahadłowego czy ewentualnych objazdów, o których będziemy informować na bieżąco. Warto podkreślić, że inwestycja będzie o 60 procent tańsza, niż pierwotnie zakładano.

Kiedy kilka miesięcy temu złożyliśmy wniosek do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie tej inwestycji w ramach tzw. „Adamczykówki”, szacowaliśmy jej koszt na ponad 5,5 mln złPołowa miała pochodzić z budżetu państwa, a drugą połowę tej kwoty, czyli ok. 2,75 mln zł zabezpieczyliśmy w budżecie Powiatu. Warto dodać, że był to największy wniosek spośród wszystkich „Adamczykówek”  – mówi Bartosz Kaliński.

  Po przetargu okazało się, że będzie o wiele taniej i kwota zabezpieczona w budżecie Powiatu wystarczy na sfinansowanie całej inwestycji. Jej koszt wyniesie ok. 2,24 mln zł, a nadal jest spora szansa na to, że połowę tej kwoty Powiat Wadowicki otrzyma z budżetu państwa.

   Ponad 3 kilometrowy odcinek to kolejny w tej kadencji etap przebudowy drogi Tłuczań – Ryczów – Łączany. Przypomnijmy, że w latach 2015 – 2017 wyremontowano już pięć odcinków tej trasy o łącznej długości blisko 3,5 kilometra, w tym 2 km w Ryczowie oraz 0,8 km w Łączanach.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane