Wydawnictwo Renoma

Zamknęli most w Leśnicy

1 września 2017 11:13:26

  Od poniedziałku (28.08) przejazd przez most w Leśnicy jest zamknięty. Nastąpiła zmiana organizacji ruchu, która będzie obowiązywać do końca listopada br. Wzdłuż placu budowy wybudowano specjalną kładkę dla pieszych. 

  

Zamknęli most w Leśnicy

  We wtorek (29.08) starosta wadowicki Bartosz Kaliński zorganizował na placu budowy konferencję prasową, w której oprócz lokalnych dziennikarzy oraz wykonawcy Andrzeja Talagi z firmy Fib-mosty wzięli udział radni powiatowi z okręgu wyborczego w Stryszowie, Lanckoronie i Mucharzu: Jan GębalaZbigniew Fraś oraz Jerzy Sikora. 

Nie ma co ukrywać,  że przez te trzy miesiące wielu mieszkańców naszego powiatu będzie musiało nakładać sporo drogi, aby dotrzeć do pracy czy do szkoły. Za utrudnienia przepraszamy. Zapewniam jednak wszystkich, że tak jak w przypadku budowy nowego mostu we Frydrychowicach, przeprowadzamy tą inwestycję dla bezpieczeństwa użytkowników tej drogi i warto przez ten czas uzbroić się w cierpliwość – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński. 

  

  Nowy most będzie miał 18 metrów długości (o 4 metry więcej niż obecny), 11,5 metrów szerokości (o 2 metry więcej niż obecny) oraz chodnik po obu stronach (obecny nie ma ich w ogóle). Dotychczasowy zakaz ruchu w tym miejscu pojazdów powyżej 10 ton zostanie zlikwidowany.

  Zanim jednak budowlańcy postawią nową przeprawę, trzeba wyburzyć tą starą, która powstała 72 lata temu za czasów II Wojny Światowej. 

  Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie aż 2,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł to pieniądze, jakie Starostwo pozyskało z budżetu Państwa. Blisko 1 mln zł pochodzić będzie z budżetu Powiatu, a 170 tys. zł dołoży gmina Stryszów. 

  Budowa mostu „nad Cedronem” będzie „wisienką na torcie” dotychczasowych przedsięwzięć, jakie udało się wykonać w ostatnich latach na terenie gminy Stryszów. A jest się czym chwalić.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane