Głosuj na zadania Budżetu Obywatelskiego

27 września 2017 19:27:49

  Do 13 października mieszkańcy regionu będą mogli wybierać z puli aż 160 różnych zadań. W gronie 160 zgłoszonych zadań są dwa zadania zgłoszone przez mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zachęcamy do głosowania! Wygrajmy razem!

  

Głosuj na zadania Budżetu Obywatelskiego

  Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł oddać tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

  

  Nowe festiwale muzyczne i kulturalne, książkomaty, zawody sportowe, warsztaty dla seniorów, zajęcia językowe, budowa chodnika, zakup sprzętu medycznego czy sadzonek drzew – w propozycjach zgłoszonych do II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego aż roi się od ciekawych i potrzebnych pomysłów.

  Wśród jakich zadań będą wybierać mieszkańcy? Najwięcej w II edycji BO Małopolska jest projektów prospołecznych (40), edukacyjnych (36), kulturalnych (34) i sportowych (24). Mniej jest z kolei inicjatyw turystycznych (12), ekologicznych (6) i innych (8).

  

W gronie 160 projektów są dwa zadania zgłoszone przez mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska:

- POD16 - Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej DW 953 - Kalwaria Zebrzydowska - Zebrzydowice - Wykonanie projektu budowlanego przebudowy drogi wojewódzkiej DW 953 wraz z infrastrukturą (chodnik, przepusty) odc. 070 km + 1 + 850 do 2+ 400, odc. 070 km 2+400 do 2+ 700 Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz ruchu drogowego

- POD17 - Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice - Zadanie dotyczy budowy 96 m odcinka chodnika dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice, a jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tym odcinku drogi.

   

Jak głosować w II edycji?

  Zadania są już sprawdzone pod kątem merytorycznym przez urzędników i zatwierdzone przez zarząd województwa – teraz wszystko w rękach mieszkańców. Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października. Kliknij wybierz jeden projekt z gmimy Kalwaria Zebrzydowska czyli POD16 lub POD17. UWAGA: Można głosować tylko raz i tylko na jeden projekt - wtedy głos jest ważny!- www.bo.malopolska.pl

  

  W II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Małopolski regionu będą mogli oddać tylko jeden głos,  wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka.

  

Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.

  Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce - nie musisz być zameldowany!

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można:

- przez internet - www.bo.malopolska.pl

- przez wrzucenie karty do urny (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce),

- za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane