Ruszyły pierwsze wypłaty

12 października 2017 19:40:46

  Chrzanowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwsze emerytury  dla osób, które skorzystały z obniżonego wieku emerytalnego.

  

Ruszyły pierwsze wypłaty

  Od 1 października 2017 r.  weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny dla kobiet 60 lat, mężczyzn 65 lat. W  województwie małopolskim takich osób, które będą mogły skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego i przejść na emeryturę w IV kwartale 2017 r.
jest ponad 48 tysięcy. Z chrzanowskiego 6 950 uprawnionych.  Wniosek o emeryturę można składać na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, a więc pierwsze wnioski  składano  już  1 września br.

  W województwie małopolskim przyjęto ponad 15 tys. wniosków emerytalnych z czego w chrzanowskim oddziale ZUS  ponad 3 tysiące . W ciągu pierwszych dni października załatwiono już 1158 wniosków z tytułu obniżenia wieku emerytalnego.  Wydano pierwsze decyzje, ruszyły pierwsze wypłaty. Na 6 października br. wypłacono 1043 emerytury. Kolejne transze wypłat  dla nowych świadczeniobiorców już wkrótce.

  

  Pamiętajmy, że emerytura jest naszym prawem nie obowiązkiem. Możemy na nią przejść w dowolnym momencie, oczywiście warunkiem jest ukończenie 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wybór momentu zakończenia pracy zawodowej należy wyłącznie do nas. Warto wcześniej skorzystać z porady doradcy emerytalnego, który wyliczy nam prognozę emerytury w zależności od momentu, który sami wskażemy. Możemy uniknąć rozczarowania jakie może nas spotkać po otrzymaniu decyzji o przyznaniu świadczenia z ZUS. Każdy rok pracy dłużej, to wyższa emerytura. Dziś jest to około 8 proc. za każde 12 miesięcy. Bądźmy pewni swojej decyzji, bo podejmujemy ją tylko raz.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane