Będą remonty na kolei

23 lutego 2018 08:25:14

  W marcu 2018 roku na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska rozpoczną się prace remontowe na odcinku linii kolejowej nr 97 Skawina - Sucha Beskidzka, a także budowa łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej w ciągu linii kolejowych nr 97 Skawina-Żywiec i nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona-Bielsko Biała Główna.

  

Będą remonty na kolei

  W związku z planowanymi pracami remontowymi inwestor PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informuje już teraz o możliwych utrudnieniach podczas wykonywania prac. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Gmina Kalwaria Zebrzydowska proszą o wyrozumiałość i cierpliwość lokalnej społeczności, z góry przepraszamy za uciążliwości, które się pojawią.

  Główny inwestor PKP Polskie Linie Kolejowe S.A informują, iż planowany termin realizacji w/w prac to 03.2018r - 09.2019r., szacunkowa wartość inwestycji wyniesie 240 mln. zł.   

  Prace remontowe prowadzone będą w ciągu linii kolejowej nr 97 i 117 w miejscowościach: Kalwaria Zebrzydowska, Zebrzydowice, Leńcze, Podolany, Przytkowice, Zarzyce Wielkie.

  12 lutego br. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się z Sebastianem Trepą Dyrektorem ds. Realizacji Projektu Budowlanego PNUIK Kraków Sp. z o.o., rozmawiano o planowanych inwestycjach kolejowych na terenie gminy.

  Wykonawca zadania ma nadzieję, iż prace przyczynią się do poprawy warunków bezpieczeństwa i komfortu korzystania z infrastruktury kolejowej, niemniej jednak podczas wykonywania prac prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość lokalnej społeczności.

   

ZAKRES PRAC:

Podczas przedmiotowej inwestycji wykonane zostaną prace:
- kompleksowa wymiana nawierzchni torowej wraz z wzmocnieniem podtorza,
- wymiana/remont nawierzchni na przejazdach drogowo - kolejowych wraz z dojazdami do przejazdów w ciągu przedmiotowej linii,
- wymiana sieci trakcyjnej wraz z konstrukcjami wsporczymi,
- remont obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przepusty) w tym montaż dźwigów osobowych na kładce w m. Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona,
- przebudowa peronów w ciągu linii 97, z dostosowaniem dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się,
- prace okołotorowe polegające na odtworzeniu, oczyszczeniu rowów przytorowych itp.
  

TERMIN WYKONANIA PRAC:
Planowany termin realizacji prac to 03.2018r - 09.2019r.

  

WYKONAWCA:
Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o.

  

INWESTOR:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74

  

SZACOWANA WARTOŚĆ KONTRAKTU
ok. 240 000 000 PLN brutto.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane