Artykuł archiwalny

Burmistrz bierze się do roboty

27 lutego 2018 19:05:13

  Budowa kanalizacji w Kleczy, utworzenie strefy Park&Ride, przebudowa ulic Chopina i Legionów, to tylko niektóre inwestycje w gminie Wadowice, których realizację zapowiedział burmistrz dr Mateusz Klinowski podczas zorganizowanej w wadowickim magistracie konferencji prasowej. Podczas spotkania z żurnalistami burmistrz wraz ze swoją zastępczynią i pracownikami urzędu podsumowali również ubiegłoroczne inwestycje zrealizowane na terenie gminy.

  

Burmistrz bierze się do roboty

  W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach, podczas zorganizowanej w dniu 27 lutego br. konferencji prasowej, burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski, wiceburmistrzyni Ewa Całus, kierownik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Paweł Polak oraz ekodoradca burmistrza Szymon Lukaj dokonali podsumowania ubiegłorocznych inwestycji, zrealizowanych na terenie gminy Wadowice oraz przedstawili inwestycyjne zamierzenia na najbliższe lata.

  

  

  Ubiegły rok, to inwestycje głównie w gminnej oświacie i w drogownictwie. Zrealizowano inwestycje w dziewięciu szkołach podstawowych na terenie gminy, do użytku oddano ponad 8,5 km wyremontowanych dróg. Priorytetem stała się walka ze smogiem, wymieniono 125 starych kotłów węglowych, a do roku 2020 ma ich zostać wymienionych jeszcze 345.

  W planach inwestycyjnych wadowickiego samorządu znalazły się takie zadania jak m.in. przebudowa systemu komunikacyjnego Wadowic, z utworzeniem na terenie miasta strefy Park&Ride oraz nowoczesnego węzła przesiadkowego. Na realizację tego zadania gmina otrzymała ponad 13 mln zł.

  Planowana jest również przebudowa ulic Chopina i Legionów, gdzie mają powstać nowe parkingi oraz ciąg pieszo-rowerowy.

  Kolejnym dużym zadaniem będzie budowa kanalizacji w Kleczy. Na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej gmina przeznaczy 44 mln zł, z czego 23 mln zł to środki unijne, pozyskane przez WPWiK.

  W planach inwestycyjnych zapisano także realizację projektu Wrota Beskidu Małego, obejmującego budowę i przebudowę  infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej na terenie Parku Miejskiego

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane