Remont drogi Wyźrał - Tłuczań zakończony

11 września 2018 15:25:09

  Ponad 4 mln. kosztowała modernizacja nawierzchni 3.5 km drogi wiodącej przez Wyźrał i Tłuczań. Poprawi to zdecydowanie komfort jazdy na trasie Wadowice-Kraków.

  

Remont drogi Wyźrał - Tłuczań zakończony

  Całkowity koszt inwestycji szacowano na ok. 5 mln zł, z czego aż połowę, 2,5 mln zł pozyskano z budżetu państwa w ramach tzw. „Adamczykówek”. Po wyłonieniu zwycięzcy przetargu okazało się jednak, że modernizacja może zostać wykonana nieco taniej – ostatecznie kosztowała 4,2 mln zł. 

   - Nowa droga wykonana została w najwyższym standardzie, z trzema warstwami asfaltu, przebudowanymi przystankami, studzienkami oraz zjazdami. Jest szeroka, trwała, bezpieczna, i będzie służyła kierowcom przez wiele lat – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

  Tym samym, władze powiatu zakończyły czteroletni proces wykonania komfortowych i szybszych połączeń pomiędzy Wadowicami, a Krakowem, alternatywnych dla zakorkowanej krajówki przez Kalwarię. 

    - W ciągu niespełna czterech lat przebudowaliśmy 80 kilometrów dróg powiatowych, w tym ponad 20 km powiatówek na linii Wadowice-Kraków, przez: Wysoką, Ryczów, Witanowice i Brzeźnicę – podkreśla Bartosz Kaliński. 

  Wszystkie strategiczne drogi do stolicy Małopolski przeszły już zatem gruntowną modernizację i prezentują się na miarę XXI wieku. A kierowcy mają już tylko jeden kłopot... bogactwa, na którą trasę się zdecydować.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane