Artykuł archiwalny

Orientacyjna prognoza pogody do niedzieli 4.11.2018

30 października 2018 11:22:19

  Według prognoz IMGW będziemy mieli bardzo ciepły koniec października i początek listopada. Przynajmniej do niedzieli temperatura maksymalna w dzień na przeważającym obszarze od 15°C do 19°C, miejscami nawet powyżej 20°C.  Niemal w całym kraju porywy do 60-70 km/h a wysoko w górach do około 120 km/h.

  

Orientacyjna prognoza pogody do niedzieli 4.11.2018

  Ostatnie dni października i początek listopada będą wyjątkowo ciepłe. Wszystko za sprawą bardzo ciepłego powietrza pochodzenia zwrotnikowego, które zaczęło do nas napływać z południa.

  Według prognoz synoptyków IMGW-PIB najcieplejszy będzie wtorek, kiedy to termometry niemal w całym kraju pokażą od 17°C do 20°C. Do końca tygodnia w małopolsce i na południu Polski będzie bardzo ciepło: od 15°C do 21°C.

 

  Najbliższe noce bez przymrozków. Temperatura nigdzie nie powinna spaść poniżej 3°C. Według prognoz, na przeważającym obszarze Polski do niedzieli termometry w nocy będą pokazywać od 6°C do 10°C.

  Środa i czwartek zapowiadają się pogodnie. Dopiero w nocy z czwartku na piątek na krańcach zachodnich naszego kraju mogą pojawić się opady deszczu, które w kolejnych godzinach przemieszczać się będą powoli z zachodu na wschód.

Uwaga! Wtorek bardzo wietrzny. Porywy w całym kraju mogą dochodzić 60-70 km/h, w rejonach podgórskich do około 90 km/h, a wysoko w górach nawet do 120 km/h. Wiać będzie z południowego wschodu i południa.

   

Aktualne prognozy i ostrzeżenia dostępne są na stronie www.pogodynka.pl.

 Źródło: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane