Artykuł archiwalny

Burmistrz odklinuje BDI

29 listopada 2018 20:34:42

  Nowy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zwrócił się o wycofanie z sądu Skargi na Decyzję Środowiskową dla budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, złożoną przez poprzedniego burmistrza.

  

Burmistrz odklinuje BDI

  Wadowice wycofują Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dot. środowiskowych uwarunkowań dla budowy drogi ekspresowej  Bielski-Biała - Kety - Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Głogoczów, tzw. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

  Nowy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wystąpił do kancelarii prawnej SAVAS w Krakowie o wycofanie z sądu w trybie natychmiastowym skargi gminy Wadowice.

- Podczas kampanii obiecywałem, że jedną z pierwszych ważniejszych decyzji po wygraniu wyborów będzie wycofanie się z blokowania Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. I tak też czynię. We wtorek zleciłem kancelarii prawnej Savas z Krakowa wycofanie skargi gminy Wadowice, złożonej przez poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego, dotyczącej środowiskowych uwarunkowań dla budowy BDI - napisał na swoim fanpage’u burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

  Decyzja nowego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego daje więc zielone światło dla rozpoczęcia tej inwestycji. Przypomnijmy, że przez ostatnie lata spośród wszystkich 12 gmin, przez które ma przebiegać BDI, Wadowice były jedyną, które sprzeciwiały się jej budowie.

FOTO: Archiwum

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane