Wielkanoc2019pl

Dobra współpraca Kalwarii z GDDKiA owocuje

11 grudnia 2018 10:47:00

  W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  w Krakowie - dyrektor Tomasz Pałasiński oraz jego zastępczyni Agnieszka Wachowska.

  

Dobra współpraca Kalwarii z GDDKiA owocuje

  Spotkanie było okazją do podsumowania bardzo dobrej współpracy pomiędzy GDDKiA w Krakowie a Gminą Kalwaria Zebrzydowska. Burmistrz Augustyn Ormanty podziękował za ostatnie przeprowadzone inwestycje drogowe GDDKiA Kraków, w szczególności za wykonanie modernizacji obiektów mostowych w miejscowości Brody oraz budowę chodnika w ciągu Drogi Krajowej nr 52 w miejscowości Barwałd Górny.

  Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w imieniu własnym i mieszkańców szczególnie dziękował za zrealizowane prace inwestycyjne i remontowe na Drodze Krajowej nr 52 Bielsko-Biała - Głogoczów w miejscowościach: Barwałd Górny i Brody. Dyrekcja GDDKiA w Krakowie podkreślała o dobrej współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska.

- Życzyłbym sobie i całej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Krakowie, tak dobrej współpracy z każdą gminą jak ta z Gminą  Kalwaria Zebrzydowska i Burmistrzem, można powiedzieć, że nasza współpraca jest modelowa i może być pokazywana jako przykład dla innych samorządowców – mówił Tomasz Pałasiński Dyrektor GDDKiA w Krakowie

  Przypomnijmy dzięki zabiegom Burmistrza Miasta Augustyn Ormantego w Ministerstwie Infrastruktury i po spotkaniu z Ministrem Andrzejem Adamczykiem, w maju br. inwestycja związana z budową chodnika wzdłuż drogi krajowej została wpisana przez Ministerstwo Infrastruktury na listę 10 inwestycji dla zadań drogowych. Realizacja tego zadania właśnie  dobiega końca. Głównym wykonawcą była  GDDKiA w Krakowie, zadanie objęło budowę chodnika o łącznej długości 595 m., dodatkowo dokonano wymiany nawierzchni drogi.

  Dyrekcja GDDKiA wraz z władzami Kalwarii Zebrzydowskiej wizytowali realizację inwestycji nie tylko w Barwałdzie Górnym, ale także zmodernizowane mosty w miejscowości Brody przy drodze krajowej nr 52. Przedstawiono też propozycje dotyczące rozwiązań komunikacyjnych w Barwałdzie Średnim i Brodach. W Barwałdzie Średnim omówiono plan budowy chodnika przy drodze krajowej w kierunku Wadowic, natomiast w Brodach powstał plan budowy zatoki autobusowej.

  W spotkaniu z GDDKiA w Krakowie  uczestniczyli: burmistrz Augustyn Ormanty, radny Rady Miejskiej Tadeusz Wilk, radny Rady Miejskiej Wiesław Łuczak,   sołtys Brodów Piotr Żabecki,  sołtys Barwałdu Średniego Paweł Odrobina, sołtys Barwałdu Górnego Jolanta Oleksy.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane