Jan Rauch

Chcą przejąć Termowad

27 marca 2019 19:09:41

  Przedstawiciele PGE Energia Ciepła z Krakowa przedstawili Radzie Miejskiej w Wadowicach propozycję objęcia pakietu większościowego PEC Termowad w Wadowicach. Przypomnijmy, że już raz wadowicki samorząd pozbył się większościowego pakietu udziałów w wadowickiej spółce ciepłowniczej.

  

Chcą przejąć Termowad

  Dla części wadowickich rajców nie dało się ukryć zaskoczenia, gdy podczas dzisiejszej (27.III) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach przedstawiciele PGE Energia Ciepła z Krakowa wystąpili z propozycją objęcia przez tę państwową spółkę pakietu większościowego w wadowickiej spółce PEC Termowad.

  Jak poinformował były wojewoda małopolski, a obecnie przedstawiciel Polskiej Grupy Energetycznej Energia Ciepła z siedzibą w Krakowie Józef Pilch,  rok temu PGE podpisało z ówczesnym burmistrzem list intencyjny, którym rozpoczęta została współpraca pomiędzy PGE EC, a wadowickim samorządem.

- Naszym celem jest jako PGE EC, aby otworzyć tu wspaniałą działalność w ratowaniu przed smogiem naszych dzieci, w ratowaniu naszych mieszkańców - mówił Józef Pilch - Nie stać poszczególnych gmin na to, aby unowocześniać Zakłady Energii Ciepłowniczej, nie stać nikogo z samorządów, aby rozwijać sieć ciepłowniczą, aby przekazywać nie tylko energię ciepła ale również ciepłą wodę. Moim zadaniem jest połączyć te dwie instytucje, czyli samorząd i PGE EC. W przyszłości warto jest wejść w tą współpracę, warto zainwestować i warto rozmawiać z tą instytucją, bo możemy mówić o tym, że będziemy likwidować ten smog.

  

  

  Z kolei Tomasz Gurdak z PGE chciałby, aby wadowicki samorząd wybrał PGE jako inwestora strategicznego dla PEC Termowad i dla Wadowic.

- Aby być tym inwestorem strategicznym zakładamy możliwe objęcie przez PGE Energia Ciepła pakietu większościowego w spółce PEC Termowad - mówił Tomasz Gurdak - Gdyby do tego doszło, oferujemy Państwu, że w tym zakresie będziemy ściśle współpracować z miastem w zakresie opracowania długofalowej strategii ciepłowniczej oraz uruchomimy program rozwoju tych aktywów.

   

  Były wojewoda małopolski Józef Pilch powiedział, że byliby bardzo zainteresowani, aby Rada Miejska w Wadowicach podjęła uchwałę kierunkową dającą burmistrzowi Wadowic możliwość rozpoczęcia procedury zbycia większościowego pakietu udziałów spółki PEC Termowad.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane