Farma fotowoltaiczna w Zebrzydowicach?

9 czerwca 2019 00:26:50

  W gabinecie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego odbyło się bardzo dobre i konkretne spotkanie związane z budową farmy fotowoltaicznej na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci w Zebrzydowicach, zapoznaliśmy się z ofertą firmy Arena Energy i propozycją dzierżawy terenu.

  

Farma fotowoltaiczna w Zebrzydowicach?

  Zapadły już pierwsze ustalenia, a prace nad stworzeniem farmy zaczynają nabierać realnego kształtu. Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, rekomendował przygotowanie i opracowanie projektu, z którym w najbliższym czasie zapoznają się Radni Rady Miejskiej, wysłuchaliśmy także sugestii Pana Dawida Herbuta, który także jest zaangażowany w projekt.

  Sprawna budowa farmy fotowoltaicznej będzie wymagała dobrej współpracy także ze Starostwem Powiatowym i Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, w którym już prowadzimy rozmowy.

  Obszar na którym mogłaby powstać farma fotowoltaiczna to teren po byłym wysypisku śmieci w Zebrzydowicach, o powierzchni blisko 2 hektarów. Wspomniany teren idealnie nadaje się na taką inwestycje, o niewielkim nachyleniu i ukierunkowany na południe, dodatkowo warto pamiętać, że na tym terenie przez najbliższe 50 lat nie można budować dużych obiektów.
  

  Nie można zapominać, że według rządowej strategii energetycznej „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.”, potencjał elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju ma w kolejnych latach intensywnie rosnąć, a mówi o tym między innymi rządowy dokument „Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu 2021-2030” .

  Sama budowa farmy fotowoltaicznej będzie miała wiele korzyści, a największą z nich to efekt ekologiczny, a także edukacyjny.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane