Ruszyła budowa kanalizacji w Kleczy Dolnej

18 listopada 2019 20:27:48

  Pierwsza łopata wbita, koparki poszły w ruch! W poniedziałek, 18 listopada br. rozpoczęła się budowa kanalizacji w Kleczy Dolnej. Całkowity koszt inwestycji, która swoim zasięgiem obejmie również Kleczę Górną i Barwałd Dolny, wynosi 23,5 mln zł! Dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tysiące mieszkańców. To największe przedsięwzięcie Gminy od wielu lat.

  

Ruszyła budowa kanalizacji w Kleczy Dolnej

  W poniedziałek (18.11) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz prezes WPWiK Jerzy Obstarczyk zwołali w tej sprawie konferencję prasową. Spotkanie odbyło się w Kleczy Dolnej, w okolicach skrzyżowania z drogą na Zarąbki - w miejscu, gdzie została wbita pierwsza łopata pod wielką budowę. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Ekoinstal z Suchej Beskidzkiej.

  Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Pierwszy etap zostanie zrealizowany w tym roku i będzie kosztował ponad 2 miliony złotych. Zakłada on budowę sieci kanalizacyjnej o długości 2,3 kilometra, biegnącej od Kleczy POM w kierunku kościoła i straży pożarnej. Dotrze ona do około 60 domów i kilku zakładów pracy w Kleczy Dolnej.

- Łączna długość sieci kanalizacji, która zostanie wybudowana w ciągu najbliższych miesięcy, wynosi aż 25 kilometrów. Dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tysiące mieszkańców naszej Gminy i wiele zakładów pracy, które znajdują się w tym regionie – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

  Kolejne etapy zostaną zrealizowane w przyszłym roku i swoim zasięgiem obejmą również Kleczę Górną i Barwałd Dolny. Całkowity koszt inwestycji wynosi 23,5 miliona złotych, z czego 13 milionów złotych pochodzi z dotacji unijnej. Zgodnie z umową, termin zakończenia zadania upływa 30 listopada 2020 roku.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane