Wojna przewoźników. Sprawa trafi do CBA

31 grudnia 2019 12:13:54

  Zdeterminowane właścicielki firm przewozowych sięgnęły po pomoc biura detektywistycznego w walce z nieuczciwym konkurentem. - Posiadamy już pewną wiedzę, która zostanie przekazana do CBA i krakowskiej prokuratury - zapowiada Krzysztof Rutkowski.

  

Wojna przewoźników. Sprawa trafi do CBA

  Właścicielka firmy przewozowej „Albatros” Beata Cichoń oraz właścicielka firmy „Trans Ilona” - Ilona Cichoń w obronie przed działaniem nieuczciwej konkurencji oraz niezadawalającej pomocy ze strony służb zajmujących się nadzorem lokalnych przewoźników, postanowiły skorzystać z pomocy bura detektywistycznego.

  W poniedziałek, 30 grudnia 2019 roku, podczas zorganizowanej w Wadowicach przez właściciela biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego konferencji prasowej Pani Beata oraz Pani Ilona opowiedziały o swoich zmaganiach z nieuczciwym konkurentem w branży przewozu osób na lokalnych trasach w powiecie wadowickim. Według ich relacji w branży lokalnych przewozów pasażerskich na terenie powiatu wadowickiego istnieje dżungla.

- Od grudnia zaczęły się pogróżki, a od lutego zaczęła się taka mocna akcja w właścicielem firmy, który metodami nielegalnymi, metodami wręcz bestialskimi próbuje zniszczyć moją firmę - mówiła Beata Cichoń.

  

  Właścicielka firmy przewozowej „Albatros” opowiadała o przestępczych praktykach, których jej zdaniem dopuszczał się jej konkurent z branży, polegających m.in. na zajeżdżaniu drogi, stosowaniu gróźb karalnych, celowym wjeżdżaniu w busa z jej firmy. Podczas konferencji Ilona Cichoń informowała o tym, jak konkurencyjny przewoźnik nie stosuje się do zatwierdzonego rozkładu jazdy, lekceważy przepisy, nie wyjeżdża na trasy.

Zdaniem obu pokrzywdzonych właścicielek firm przewozowych, niezgodne z prawem działania konkurencji  są pobłażliwie traktowane przez samorządowe służby, zajmujące się nadzorem nad funkcjonowaniem tej branży w naszym województwie.

- Pomocy od organów samorządowych nie mogę się doprosić. Jedynym organem, któremu mogę faktycznie podziękować, to policja wadowicka, która widzi problem, interweniuje i reaguje - mówiła Beata Cichoń.

  Podczas konferencji prasowej w Wadowicach właściciel biura detektywistycznego Krzysztof Rutkowski poinformował, że zostały zebrane w tej sprawie materiały potwierdzające to, o czym mówią zdesperowane właścicielki firm przewozowych. Materiały te mają być przesłane odo odpowiednich służb.

- Posiadamy już pewną wiedzę, która zostanie przedstawiona w formie pisemnej i przekazana do CBA jak również do prokuratury w Krakowie. Chodzi o pewne powiązania osób mających wpływ na decyzje odnoszące się w tych kwestiach, o których Pani Beata państwu przekazuje i sygnalizuje - powiedział Krzysztof Rutkowski.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane