Przebudowa dróg gminnych w Kalwarii

12 maja 2020 19:18:15

  Pomimo panującej pandemii prace związane z przebudową dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej przebiegają zgodnie z planem. Burmistrz Augustyn Ormanty wraz z pracownikami Urzędu Miasta zwizytował prowadzone prace, prowadzone na ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Leńczach.

  

Przebudowa dróg gminnych w Kalwarii

  Przypomnijmy, że w 2019 roku złożone przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wnioski o dofinansowanie dwóch zadań, zostały ocenione pozytywnie i otrzymały wsparcie finansowe w wysokości ponad 2 mln 816 tys. zł – 80 % wartości inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

  Obecnie trwają prace przy przebudowie drogi gminnej na ul. Broniewskiego –około 500 m. Po zakończeniu robót droga ta zmieni się nie do poznania, najważniejsza zmiana będzie dotyczyła odcinka od Placu Targowego do ul. Kolejowej – który stanie się drogą jednokierunkową, przybędzie miejsc parkingowych. W najbliższym czasie ul. Broniewskiego zostanie wyłączona z ruchu.

  Prowadzone są również prace przy drodze gminnej w Leńczach „Leńcze - Przytkowice” na odcinku 1 km 400 m. Droga zostanie przebudowana niemal na nowo, już teraz zakres prac robi wrażenie.

   W ostatnim tygodniu przygotowane przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych również  otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości: 1 mln 391 tys. zł. na realizację dwóch zadań.

  Dzięki pozyskanej dotacji zostaną przebudowane drogi w: - Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Piłsudskiego na odcinku ok. 520 m., - Zebrzydowicach - "Strona Proboszczowa" na odcinku 680 m. Otrzymane dotacje pokryją 50 % zaplanowanych inwestycji. W najbliższych dniach zostaną ogłoszone przetargi na  budowę wspomnianych dróg.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Tagi

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane