Dworska jak nowa

10 czerwca 2020 14:46:05

  „Dworska jak nowa” – komentują mieszkańcy i kierowcy, patrząc na efekty prac na drodze powiatowej Frydrychowice – Inwałd – Kaczyna. I mają rację. Ponad 2,5 kilometrowy odcinek tego traktu – ulica Dworska we Frydrychowicach zmienił się nie do poznania. Dzisiaj  dokonano uroczystego otwarcia przebudowanego traktu. 

  

Dworska jak nowa

– Ta droga tak wyglądała i tak się nią jeździło, że nikogo nie trzeba było przekonywać, że remont jest koniecznością. Wiedzieliśmy, że chcemy gruntownej przebudowy i to na długim odcinku. Dzięki środkom z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, budżetu powiatu i wsparciu gminy Wieprz, udało się. To wielka radość widzieć, jaką przemianę przeszła ta droga – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

  W wydarzeniu uczestniczyli m.in. parlamentarzyści: Marek Polak i Filip Kaczyński, a także przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego. Poświęcenia przebudowanej drogi dokonał proboszcz parafii we Frydrychowicach, ks. Krzysztof Bogdał.

Dzisiejsze wydarzenie to dowód na siłę samorządów, które od 30 lat sprawnie prowadzą sprawy ważne dla mieszkańców i dobrze gospodarują powierzonymi im pieniędzmi – mówił w czasie otwarcia drogi poseł na Sejm RP Marek Polak.

  Jego kolega z ław poselskich Filip Kaczyński dodawał m.in.:  Dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego bezpieczeństwo jest priorytetem. To już drugi rok, kiedy możemy przebudowywać lokalne drogi, korzystając z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś możemy zobaczyć, jak bardzo zmieniła się ulica Dworska. Starostwo powiatowe uzyskało z tego funduszu środki jeszcze na kilka innych projektów. Pieniądze z tego samego źródła trafiają też do gmin z naszego regionu. Czy są przeznaczone na drogi powiatowe czy gminne, są wydane z korzyścią dla mieszkańców Powiatu Wadowickiego. 

 

  Wracając do samej ulicy Dworskiej… Ponad 2,5 kilometrowy odcinek drogi powiatowej został wyremontowany w naprawdę wysokim standardzie. - Robotnicy położyli trzy warstwy nowej drogi. Wykonano stabilizację, podbudowę i jezdnię z mieszanek asfaltowych i mineralno-bitumicznych. Droga objęta jest 5-letnią gwarancją – podkreśla starosta.  Razem z głównymi robotami na części przebudowywanego odcinka wykonano kanalizację deszczową, przy drodze powstało także m.in. 11 studni rewizyjnych oraz 14 studzienek ściekowych, wykonano pobocza o szerokości 1 metra, oznakowanie pionowe i poziome, przebudowano zjazdy i skrzyżowanie tego traktu z ul. Spacerową. Wartość inwestycji to ok. 4,5 miliona złotych. Dofinansowanie z FDS wyniosło ponad 2,6 mln zł (60 procent kosztów kwalifikowalnych). Blisko 1,6 mln zł wyłożył powiat, a gmina Wieprz dołożyła ok. 223 tysięcy złotych. Prace na ul. Dworskiej wykonała firma Drog-Bud ze Spytkowic.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane