Będzie nowoczesny dworzec w Wadowicach

13 czerwca 2020 14:03:45

  Okres, kiedy dla Wadowic przeznaczona była rola sypialni dla pracujących w wielkich aglomeracjach, mamy szczęśliwie za sobą. Obecnie w Wadowicach prowadzone są inwestycje, planowane są też nowe projekty, związane z rozwojem miasta.

  

Będzie nowoczesny dworzec w Wadowicach

  Burmistrz Wadowic zaprezentował wizualizację przebudowanego dworca autobusowego wraz z nowym, dwupiziomowycm parkingiem w Wadowicach. Projektowaniem i wykonwstwem tej  prorozwojowej inwestycji w papieskim jest firma PROBUD.

  

- W ramach zawartej umowy do końca przyszłego roku wybudujemy dwupoziomowy parking, na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów osobowych - ok. 70 nowych miejsc postojowych. Obok postawimy nowy dwupiętrowy budynek, który będzie stanowił zaplecze dworca. Powstanie również licznik miejsc wolnych oraz zatoka parkingowa Kiss&Ride. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 12 milionów złotych! - informuje Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane