Droga Leńcze-Przytkowice jak nowa

7 lipca 2020 17:27:44

  Zakończyły się prace związane z przebudową ważnej drogi gminnej łączącej dwie miejscowości Leńcze i Przytkowice. Na odcinku 1 km 400 m dokonano generalnego remontu nawierzchni jezdni, remontu zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodnika i przystanków autobusowych. Wartość  robót wyniosła 2 mln 744 tys. zł, na ten cel pozyskano dotację w wysokości aż 2 mln 195 tys. zł. 

  

Droga Leńcze-Przytkowice jak nowa

  Przebudowa tej gminnej drogi  była możliwa dzięki pozyskanej przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Po przebudowie droga gminna Leńcze-Przytkowice zyskała zupełnie nowy wygląd i stała się bezpieczniejsza, położono nową nawierzchnie, poszerzono jezdnię, zyskali również piesi bowiem na całej długości drogi położono chodnik, zadbano też o wykonanie zjazdów do posesji, wykonano na  całym odcinku kanalizację deszczową, powstały zatoki autobusowe mówi Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty

  W ramach zadania wprowadzono aktualizację organizacji ruchu i zamontowano urządzenia poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  W czwartek 2 lipca dokonano odbioru inwestycji, w której wzięli udział min.: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radna Rady Miejskiej Jolanta Krzeszowska Mirocha, Mariusz Janczar – kierownik budowy z firmy DROGBUD Spytkowice.

  Poza zakończonym remoncie wspomnianej drogi gminnej Leńcze - Przytkowice,  do końca wakacji zostanie przebudowana ulica Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a niebawem rozpoczną się remonty kolejnych dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej i Zebrzydowicach.

  Warto wspomnieć, iż Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ostatnim czasie ma bardzo dobrą passę jak chodzi o inwestycje drogowe.

  Warto też przypomnieć, że ostatnio przygotowane przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych także otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości: 1 mln 391 tys. zł. na realizację dwóch zadań.

  Dzięki pozyskanej dotacji zostaną przebudowane również drogi w: - Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Piłsudskiego na odcinku ok. 520 m., - Zebrzydowicach - "Strona Proboszczowa" na odcinku 680 m. Otrzymane dotacje pokryją 50 % zaplanowanych inwestycji.

  

  To wszystko sprawia, iż możemy już teraz śmiało powiedzieć iż 2020 rok będzie rekordowy pod kątem inwestycji, remontów drogowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane