Ulica jak tor przeszkód

25 kwietnia 2021 11:14:37

  Ulica Fabryczna to jedna to jedna z najgorzej utrzymanych dróg w Andrychowie. Jazda nią przypomina pokonywanie toru przeszkód. Dziury w nawierzchni, liczne łaty, pęknięcia asfaltu, zniszczone i zapadnięte pobocza – to wszystko sprawia, że kierowcy, a także piesi nieustannie narzekają na jej stan.

  

Ulica jak tor przeszkód

  Wzdłuż ulicy Fabrycznej w Andrychowie nie ma zbyt wielu domów, jednak jest to bardzo ważna droga, często wykorzystywana jako objazd. Pozwala ona bowiem ominąć najbardziej zakorkowany odcinek drogi krajowej nr 52 przecinającej miasto. W drugiej połowie ubiegłego roku ruch na Fabrycznej był szczególnie nasilony. W czasie budowy nowego mostu na ulicy Beskidzkiej stanowiła ona bowiem dogodny skrót dla osób zmierzających w kierunku Targanic i Sułkowic lub z tych miejscowości do centum Andrychowa. Nieustannie jeżdżące nią samochody sprawiły, że droga obecnie jest już w całkowitej rozsypce. Jej nawierzchnię pokrywają liczne łaty, pęknięcia i dziury. Ulica nie ma odwodnienia, toteż w czasie deszczu czy roztopów woda płynie poboczami, a na jednym z odcinków nawet środkiem asfaltu. Jej strugi żłobią wzdłuż jezdni istne tunele. A ponieważ droga jest zbyt wąska, by wymijające się samochody mogły się na niej zmieścić, przynajmniej jeden z nich zawsze musi częściowo zjechać z asfaltu. To sprawia, że pobocza są miejscami mocno zapadnięte.

  

  Gdy sześć lat temu samorząd Andrychowa przejął ulicę Fabryczną od Skarbu Państwa, zapowiedział jej rychłą przebudowę. Do tej pory jednak nic się na niej nie wydarzyło, jeśli nie liczyć okazjonalnego łatania dziur. Wprawdzie „Koncepcja rozbudowy układu komunikacyjnego w Andrychowie” zakłada między innymi modernizację ulicy Fabrycznej, ale to ciągle jeszcze melodia przyszłości. W Urzędzie Miejskim w Andrychowie dowiedzieliśmy się, że jeszcze w tym roku powinien ruszyć pierwszy etap tej inwestycji, który polegać będzie na budowie łącznika między ulicą Tkacką a rondem przy supermarketach. Nowa droga ma być gotowa początkiem przyszłego roku. Modernizacja ulicy Fabrycznej będzie dopiero kolejnym etapem rozbudowy układu komunikacyjnego. Wcześniej można się spodziewać tylko doraźnych prac naprawczych. - Wydział Inwestycji i Drogownictwa informuje, że ich rozpoczęcie uzależnione jest od warunków atmosferycznych, gdyż zastosowanie technologii przy użyciu remontera wymaga wyższych temperatur – przekazała nam Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka. (eł)

  

   

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane