Wydawnictwo Renoma

10-lecie Szkoły Policealnej Kosmetyczek

25 października 2015 21:36:38

Niepubliczna Szkoła Policealna w Wadowicach świętowała Jubileusz 10-lecia swej działalności. Szkoła prowadzi zajęcia na dwóch kierunkach: Technik Usług Kosmetycznych oraz Wizaż i stylzacja wizerunku. Jubileuszową uroczystość zorganizowano 23 października br. w siedzibie szkoły przy ul. Sienkiewicza.

  

10-lecie Szkoły Policealnej Kosmetyczek

  Podczas spotkania, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, absolwentki i obecne uczennice szkoły, oraz kadra nauczycielska, przeprowadzono pokazy zabiegów kosmetycznych zaprezentowano kadrę nauczycielską oraz dokonano wyboru Twarzy Szkoły, którą została Ilona Kaczor z Izdebnika. Był też czas na prezentację historii szkoły oraz na poczęstunek. Swoje wspomnienia z okresu powstawania Niepublicznej Szkoły Policealnej - Technikum Usług Kosmetycznych w Wadowicach przedstawiła założycielka i właścicielka szkoły Barbara Leśkiewicz-Rzeszutek.

  Wpis do ewidencji szkół i placówek oświatowych szkoła uzyskała w dniu 17 maja 2005 roku, natomiast 29 września 2005 r. otrzymała postanowienie od Kuratora Małopolskiego o nadaniu szkole uprawnień szkoły publicznej.

  Dzięki uprzejmości ówczesnego dyrektora Zespołu Szkół Publicznych nr 3 Jana Studnickiego właśnie w tej szkole przy ul. Sienkiewicza w Wadowicach nowa szkoła kosmetyczna znalazła swoją siedzibę. Dyrektorem szkoły została Dorota Wiśniewska, która kieruje tą p[lacówką do dnia dzisiejszego.

  W okresie funkcjonowania szkoły wydano 118 świadectw ukończenia szkoły policealnej, do egzaminu zawodowego przystąpiło 114 absolwentek z czego 100 zdało egzamin zawodowy i uzyskało tytuł Technika Usług Kosmetycznych. Wynik 100 % zdawalności egzaminu zawodowego  uzyskano w pierwszym i 10 roku funkcjonowania szkoły.

Środki na utrzymanie szkoły pochodzą z wpłat pobieranych od słuchaczy oraz dotacji otrzymywanej  od Starostwa Powiatowego. 


  Obecnie do szkoły uczęszcza 30 słuchaczek, które są w pierwszej i drugiej klasie oraz na kursie kwalifikacyjnym, ponadto kilka z nich uczy się według programu autorskiego, wykonywania zawodu wizażystki i stylistki wizerunkowej.

  Od 2012 r. istnieje możliwość zdobycia zawodu kosmetyczki w formie kursu kwalifikacyjnego, po ukończeniu którego przystępuje się do egzaminu zawodowego z dwóch kwalifikacji w zawodzie kosmetyczki, są to kwalifikacja A.61 Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szyi i dekoltu, oraz kwalifikacja A.62 Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych ciała, stóp i dłoni.

Podczas dwuletniej nauki w szkole organizowane są pokazy i szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego poza programem nauczania, promujące  nowe techniki i  nowe produkty w kosmetyce, takie jak: przedłużanie i zagęszczanie rzęs, stylizacja paznokci, manicure hybrydowy, przekłuwanie uszu i innych części ciała, aplikowanie produktów typu kwasy.    

Szkoła oferuje naukę w zawodzie, w którym wzrasta zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne, ponadto na miejscu, lokalnie bez przemieszczania się do dużych miast, w miłej atmosferze, w dobrze wyposażonej pracowni kosmetycznej, gdzie zajęcia prowadzą wykładowcy specjaliści tj:

mgr Dorota Wiśniewska -absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na kierunku finanse i rachunkowość, prowadząca szkołę policealną, wykładająca przedmiot - prowadzenie działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym,

mgr Katarzyna Bogunia – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na kierunku kosmetologia, prowadząca przedmiot – wykonywanie zabiegów kosmetycznych, kosmetologia,

mgr Alicja Smyrak – absolwentka Uniwersytetu w Kielcach, na kierunku fizjoterapia, prowadząca przedmiot – fizykoterapia,

mgr Iwona Filek –Sikora – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek biologia, chemia, prowadząca przedmiot – podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce, chemia kosmetyczna,

mgr Magdalena Janicka – absolwentka Uniwersytetu w Lublinie, kierunek filologia angielska, prowadząca przedmiot - język angielski w kosmetyce,

Lic. Katarzyna Łukasik – absolwentka Wyższej Szkoły Bankowości i Zarządzania w Krakowie oraz policealnej szkoły kosmetycznej, przedsiębiorca i kosmetyczka z zawodu, prowadząca kształcenie w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych,

Agnieszka Mrowiec – absolwentka szkoły kosmetycznej, szkoły masażu, prowadząca warsztaty z wizażu i stylizacji wizerunku.

Duży wkład w rozwój szkoły wniosły Panie lic. Justyna Kubień i lic. Agnieszka Boguń, które przez poprzednie lata prowadziły kształcenie praktyczne w zawodzie. 

    

 - Z okazji 10 – lecia pierwszej szkoły kosmetycznej w Wadowicach najserdeczniejsze  życzenia spełnienia marzeń, realizacji planów zawodowych,  nieustannego rozwoju osobistego, wielu radosnych chwil w życiu i dużo zdrowia składam słuchaczkom, absolwentkom, wykładowcom, założycielce szkoły oraz wszystkim uczestnikom spotkania - Dorota Wiśniewska, dyrektor szkoły.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane