70 lat Kotarbina

25 lutego 2017 14:00:26

  Andrychowski KOTARBIN obchodził już 70-tkę. Podczas Jubileuszowej Gali wręczono medale i nagrody. Była to również okazja do wspomnień, spotkań i rozmów absolwentów, nauczycieli i uczniów szkoły jubilatki.

  

70 lat Kotarbina

  Szkolne Obchody Jubileuszu 70-lecia Zespolu Szkół nr 1 m. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie poprzedziła Msza św. odprawiona w intencji szkoły w kościele pw. św. Stanisława BM. Dalsza część uroczystości miała już miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1.

  Wszystkich uczestników Jubileuszowej Gali , w tym licznie przybyłych zaproszonych gości, absolwentów szkoły oraz Poczty Sztandarowe, przywitał dyrektor Szkoły Tomasz Bizoń. Po wprowadzeniu Pocztów Sztandarowych i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, informację na temat szkoły przedstawił dyrektor szkoły. Po okolicznościowych wystąpieniach gości przystąpiono do wręczania medali i nagród.

  

  

  Szczególnie zasłużonym pracownikom, uczniom i przyjaciołom szkoły wręczono Medale „Kotarbin 2017”. Do tej pory szkoła przyznała 11 takich medali. Podczas jubileuszowych uroczystości 70-lecia szkoły wręczono kolejnych 10 medali, które otrzymali:

- w kategorii Kotarbina Dobrej Roboty dla uczniów: Anna Młodzik i Szymon Fuja;

- w kategorii Kotarbina Dobrej Roboty dla nauczycieli Małgorzata Majdak i Olgierd Morawski;

- w kategorii Kotarbina Czynnej Dobroci Dorota Młynarczyk i Adam Rusinek;

- w kategorii Kotarbina Spolegliwego Opiekuna starosta Bartosz Kaliński i PSS „Społem” (w imieniu spółdzielni nagrodę odebrała pani prezes Anna Rychter);

- w kategorii Kotarbina Dzielnego Mistrza Otylia Jończy i Stanisława Bizoń.

 

  Podczas uroczystości Nagrodami Starosty oraz Dyrektora Szkoły nagrodzono zasłużonych nauczycieli. Warto dodać, że w okresie 70lat istnienia szkoły w tej placówce oświatowej pracowało ponad 600 osób.

 W części artystycznej uczestnicy Jubileuszowej Gali mieli okazję wysłuchać utworów wykonaniu nauczycieli i uczniów szkoły oraz  koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” w Andrychowie, która zagrała wraz z absolwentami szkoły jubilatki.

 Był też czas na spotkania i rozmowy absolwentów, nauczycieli i młodzieży.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane