Urodziny Świętego z Wadowic

18 maja 2017 23:59:15

  W Wadowicach świętowano 97. rocznicę urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.

  

Urodziny Świętego z Wadowic

  Msza św. koncelebrowana przez Metropolitę Krakowskiego  abpa Marka Jędraszewskiego była głównym punktem obchodów 97. rocznicy urodzin Największego Naszego Rodaka Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.

   

    

  Czcigodnego arcypasterza witał na Papieskiej Ziemi Wadowickiej proposzcz parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach ks. prałat Stanisław Jaśkowiec. We Mszy świętej, opócz wadowiczan, uczestniczyłi 1500 uczniów z 47 szkół, kórych patrone jest jan Paweł II.

  Podczas homilii Metropolita Krakowski mówił o trzech podstawowych prawdach, głoszonych przez św. Jana Pawła II, tj.: „Nie lękajcie się”, „Nikt z nas nie jest w stanie zrozumieć siebie bez Chrystusa”, „Postępujcie w zgodzie ze swoim sumieniem, kształtowanym przez Ewangelię”. Abp Marek Jędraszewski odniósł się również do nauczania papieża Benedykta XVI.

  

  

  Wadowice przygotowały bogaty program, oprócz dzisiejszych uroczystości, w urodzinowe obchody włączono również sportowe i kulturalne wydarzenia, które potrwają do niedzieli.

  Podczas czwartkowych uroczystości odbyło się w Wadowicach XVII Ogólnopolskie spotkanie dzieci i młodzieży. Dokonano też rozstrzygnięcia konkursu literackiego pt. „List do Papieża Franciszka”. Świadectwem apostolstwa wobec bliźnich podzieliło się w formie Listu do Ojca św. Franciszka, 20 uczestników konkursu.

  Wszystkie prace były ciekawe, barwne, a przede wszystkim ubogacające, bo wskazują, jak wiele mamy możliwości do czynienia dobra i jak wielkie są w nas pokłady dobrej energii i miłości, by nieść pomoc innym.

Postanowiono przyznać następujące nagrody:

I miejsce: Maja Zaleszczyk, lat 9 z kl. III Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu,

II miejsce: Małgorzata, Ola i Michał z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Limanowej

III miejsce: Karina i Sonia Norymberczyk - kI. VI, Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach

  Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Uczniowie kl. V SP w Stanisławiu Dolnym, Uczniowie SP w Kunicach, Łukasz Pióro kI. VI SP w Tłuszczu, Uczniowie Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem.

  Uroczystą Mszę św. poprzedził występ rapującego księdza Jakuba Bartczaka.

  Jak na urodziny przystało, był też wielki, urodzinowy tort, który wykonała Cukiernia Galicjanka. Po  godz. 17-tej św. Janowi Pawłowi w Hołdzie zagrali strażacy.

   

ZOBACZ: Zagrali Świętemu Wadowiczaninowi

   

  Wieczorem odbył się koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” z udziałem Kuby Badacha, Natalii Niemen i Magdaleny Steczkowskiej.

  

ZOBACZ: Koncert Święty z Wadowic

   Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane