Złote Gody w Izdebniku

13 lutego 2018 07:52:38

  W dniu 7 lutego 2018 r. w sali spotkań przy parafii pw. św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy w Izdebniku odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1967 roku. Wybór miejsca był nieprzypadkowy ponieważ 5 z 6 odznaczonych par mieszka w Izdebniku.

  

Złote Gody w Izdebniku

  Uroczystość rozpoczęła Msza św., którą koncelebrowali ks. Jan Bobrek proboszcz Parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie i ks. Andrzej Gawenda proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Izdebniku. W Mszy św. wzięli udział jubilaci, kilkoro ich najbliższych oraz Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lanckoronie Eweliną Pukajczyk.

  Po Mszy św. w Sali spotkań Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata dokonał aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilaci z rąk Pana Wójta otrzymali także listy gratulacyjne. Pani Ewelina Pukajczyk Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego wręczyła upominki i kwiaty. Nie zabrakło również toastu i słodkiego poczęstunku. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach w gronie jubilatów.

  Niestety, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na przybycie, w uroczystości wzięły udział 4 pary małżeńskie. Pozostałe 2 pary Wójt Tadeusz Łopata wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Eweliną Pukajczyk odwiedzili w domu, aby wręczyć medale, listy gratulacyjne i upominki.

   

 Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego obchodziły w Gminie Lanckorona następujące pary: Halina i Edward Borończykowie z Izdebnika, Danuta i Jan Brózdowie z Jastrzębi, Paulina i Jan Ćwiękałowie z Izdebnika, Władysława i Kazimierz Góralowie z Izdebnika,  Anna i Stefan Rozum z Izdebnika oraz Stanisława i Fryderyk Siemieniec z Izdebnika.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane