Złote Gody w Mucharzu

25 kwietnia 2018 09:48:26

  Pół wieku trwania w małżeństwie na dobre i złe, to prawdziwy powód do dumy, zasługujący na podziw i uznanie. Złote pary małżeńskie w gminie Mucharz uhonorowano właśnie prezydenckimi medalami, wręczonymi podczas podniosłej uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu.

  

Złote Gody w Mucharzu

  Dwanaście par małżeńskich w gminie Mucharz obchodziło jubileusz Złotych Godów. Nie wszystkie pary mogły dotrzeć na uroczystość, ci jednak małżonkowie, którzy wraz ze swymi rodzinami przybyli do sali Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa, wzięli udział w podniosłej uroczystości, podczas której wójt gminy Mucharz Wacław Wądolny wręczył Czcigodnym Jubilatom nadane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  Pół wieku temu na ślubnym kobiercu stanęli państwo: Halina i Tadeusz Bargielowie z Jaszczurowej, Helena i Eugeniusz Chromowie z Kozińca, Anna i Marian Gruszeczkowie ze Skawiec, Danuta i Alojzy Radwanowie z Kozińca, Wanda i Stanisław Targoszowie z Jaszczurowej, Genowefa i Eugeniusz Zawiłowie ze Świnnej Poręby.

  W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele mucharskiego samorządu: przewodnicząca Rady Gminy Anna Fila, proboszcz parafii w Mucharzu ks. Krzysztof Strzelichowski, skarbnik gminy Rafał Cyganek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w gminie Mucharz Paweł Paździora.

  Po ceremonii wręczenia prezydenckich medali, uczestnicy jubileuszowej uroczystości spotkali się na wspólnym poczęstunku. Był toast i tradycyjne „Sto lat!”. W części artystycznej wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Mucharzu, umilając Jubilatom przyjemnie spędzony czas.

{{gallery_44711}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane