Złote Gody w Lanckoronie

19 października 2018 14:13:48

  Tym razem 50-lecie pożycia świętowano w gmine Lanckorona. Jubileusz przeżywało sześć par  małżeńskich.

Złote Gody w Lanckoronie

  W czwartek 18 października 2018 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP KORONA w Lanckoronie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” 6 parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1968 roku. 

  Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji jubilatów w kościele parafialnym pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie, którą koncelebrowali ks. Proboszcz Jan Bobrek z Lanckorony i ks. Proboszcz Andrzej Gawenda z Izdebnika. We Mszy św. wzięli udział jubilaci, kilkoro ich najbliższych oraz Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lanckoronie Eweliną Pukajczyk. 

  Po Mszy św. Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata dokonał aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilaci z rąk Pana Wójta otrzymali także listy gratulacyjne. Pani Ewelina Pukajczyk Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego wręczyła upominki i kwiaty. Nie zabrakło również toastu, słodkiego poczęstunku i odśpiewania „100 lat” dla szacownych jubilatów, a dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach w gronie jubilatów.

  Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego obchodziły w Gminie Lanckorona 2 pary z Izdebnika, 2 pary z Lanckorony i 2 pary z Podchybia.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane