Wadowicka kapsuła czasu

9 listopada 2018 14:26:21

  Każdy może przekazać swoją pamiątkę potomnym, wystarczy przynieść ją do Muzeum Miejskiego by trafiła do wadowickiej kapsuły czasu, która zostanie zamknięta w najbliższą niedzielę. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości mieszkańcy naszego miasta wyślą do przyszłych pokoleń wyjątkową przesyłkę z materiałami dokumentującymi współczesność Wadowic. Zapraszamy do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu!

  

Wadowicka kapsuła czasu

  Inicjatywę budowy „kapsuły czasu” podjęło Wadowickie Centrum Kultury zapraszając do współpracy instytucje mające wpływ na kształtowanie obrazu miasta w roku 100-lecia Niepodległości.

  

W metalowym zasobniku zostanie zamknięta korespondencja do mieszkańców naszego miasta w roku 2118, przygotowana przez uczestników konkursu „Wadowiczanie listy piszą”, który w październiku zorganizowało Muzeum Miejskie. W kapsule znajdzie się „sto zdjęć na 100-lecie Niepodległości”, wykonanych podczas tegorocznej Nocy Muzeów oraz albumy dokumentujące historię Naszego miasta. Na apel WCK do zaangażowania się w ten wyjątkowy projekt odpowiedziały różne instytucje i stowarzyszenia. Informacja Turystyczna przekazała mapy i foldery promujące miasto i jego okolicę, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II – kalendarz i przewodnik po papieskiej ekspozycji, a wadowickie Koło Polskiego Związku Filatelistów serię okolicznościowych znaczków pocztowych. Nie zabrakło też przepisu na słodką wizytówkę miasta! Mieszkańcy Wadowic w roku 2118 otrzymają gotową recepturę na kremówkę, którą przekazała „Cukiernia „Wadowice”.

  

„Kapsuła czasu” jest wciąż otwarta. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą się podzielić z potomnymi czymś co dla nich ważne – zdjęciami, plakatami, listami, gadżetami. Przedmioty można przynosić w sobotę do Muzeum Miejskiego lub w niedzielę w godzinach 10.00 do 13.00.

  

Kapsuła zostanie uroczyście zamknięta na wadowickim rynku o godz. 13.30. Pojemnik z artefaktami współczesności zostanie tymczasowo zdeponowany w muzeum miejskim, a po remoncie budynku domu kultury znajdzie w nim swoje miejsce na następne 100 lat.

  

Stulecie Niepodległej zdarza się tylko jeden raz – wykorzystajmy tę okazję!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane