Tak świętowali w Andrychowie

12 listopada 2018 09:45:27

 Mieszkańcy Andrychowa hucznie obchodzili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zarówno w sobotę i w niedzielę licznie brali udział w szeregu zorganizowanych wydarzeń patriotycznych.

  

Tak świętowali w Andrychowie

  W sobotę w Kościele św. Macieja odbyła się VI. tradycyjna lekcja śpiewu, w której brali udział uczniowie, przedstawiciele organizacji oraz mieszkańcy Andrychowa i okolic.

  O godzinie 9:30 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli  Andrychowianie, Przedstawiciele Stowarzyszeń, Zakładów Pracy, Instytucji oraz Delegacje wraz z Pocztami Sztandarowymi.

 Po Mszy Św. w uroczystym pochodzie mieszkańcy wraz z Szwadronem Ulanów im. 21 Pułków Ułanów Nadwiślańskich przemaszerowali na Rynek pod tablice pamiątkową przed Urzędem Miejskim i złożyli pamiątkowe wiązanki kwiatów.

  Harcerze oraz zuchowie zaprezentowali tradycyjny polski taniec - poloneza oraz po raz kolejny rozwinęli ogromną flagę i zaprosili wszystkich mieszkańców do krótkiego przemarszu pod biało-czerwonymi barwami.

Na zakończenie oficjalnej części patriotycznej uroczystości była okazja do zobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane