Złoty Jubileusz kard. Stanisława Ryłki

31 marca 2019 20:16:48

  W parafii pw. św. Macieja w Andrychowie ks. kardynał Stanisław Ryłko świętował swój Jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

  

Złoty Jubileusz kard. Stanisława Ryłki

  W swojej rodzinnej parafii pw. św. Macieja w Andrychowie ks. kardynał Stanisław Ryłko obchodził Złoty Jubileusz swoich święceń kapłańskich. Podczas Jubileuszowej Mszy św. homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz, który wspominał,  że wraz z kardynałem Stanisławem Ryłko czuwali w godzinie śmierci przy Ojcu Świętym Janie Pawle II.

-  Uczestniczyliśmy w ostatniej Mszy św. odprawianej przy łóżku umierającego papieża i zaopatrzeniu go wiatykiem na drogę do wieczności. Razem w chwili śmierci odśpiewaliśmy wspólnie Te Deumlaudamus. To kardynał Stanisław w tej wyjątkowej chwili zatrzymał zegar w pokoju zmarłego św. Jana Pawła II na godzinie 21.37 – wspominał kard. Stanisław Dziwisz.

  Ks. kardynał Stanisław Ryłko 50 lat temu w Katedrze na Wawelu przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego Metropolity krakowskiego Karola Wojtyły. Z kolei godność kardynalską ks. Stanisław Ryłko otrzymał z rąk Benedykta XVI, natomiast Ojciec Święty Franciszek powierzył kardynałowi z Andrychowa m.in. funkcję archiprezbitera Bazyliki Santa Maria Maggiore, Matki Bożej Większej, jednej z czterech papieskich Bazylik w Rzymie.

  Kapłańska uroczystość ks. kardynała skupiła w kościele pw. św. Macieja wielu znamienitych gości oraz mieszkańców Andrychowa, parafian tamtejszej parafii, którzy w tym dniu mieli szczególny powód do radości i dumy ze swego Wielkiego Parafianina.

  Na jubileuszowych uroczystościach w Andrychowie obecni byli m.in. poseł na Sejm RP Marek Polak, przedstawiciele Powiatu Wadowickiego na czele ze starostą Eugeniuszem Kurdasem oraz wicestarostą Beatą Smolec, przewodniczący rady Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Kubień wraz z andrychowskimi radnymi.

  Przypomnijmy, iż w 2009 roku kardynał S. Ryłko otrzymał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego”.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane