Jubileusz w Domu Papieża

9 kwietnia 2019 16:09:31

  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II świętuje jubileusz 5-lecia działalności w nowej, przebudowanej odsłonie.

  

Jubileusz w Domu Papieża

  We wtorek 9 kwietnia br. minęło pięć lat od otwarcia nowej ekspozycji w przebudowanym i odnowionym Domu Rodzinnym Jana Pawła II.

  Z okazji jubileuszu Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II przygotował dla wszystkich zainteresowanych kilka atrakcji.

  Zorganizowano m.in. bezpłatne zwiedzanie Muzeum i warsztaty dla dzieci i młodzieży. W samo południe na wadowickim rynku pojawił się duży, urodzinowy tort.

  Na popołudnie przygotowano kolejną część fabularnej gry: „Muzealni Detektywi. Tajemnica zaginionej walizki”, a na zakończenie jubileuszowego dnia w Sali Teatralnej Domu Katolickiego na wszystkich chętnych czekało kino familijne.

   

Tak było 5 lat temu

   

  Mszą św. zainaugurowano 9 kwietnia br. w bazylice Ofiarowana NMP  uroczystości otwarcia Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. W Eucharystii, której przewodniczył kar. Stanisław Dziwisz, uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in. premier RP Donald Tusk, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Mszę św. wraz z Metropolitą Krakowskim celebrowali m.in.: Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz, , emerytowany ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej bp Tadeusz Rakoczy, biskupi pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Jan Szkodoń oraz Jan Zając.

  

  

  W wygłoszonej w wadowickiej bazylice homilii kard. Stanisław Dziwisz jeszcze raz przypomniał, iż to właśnie w Wadowicach był początek wiary Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, błogosławionego, a już niedługo świętego. Metropolita mówił również, że chociaż pontyfikat naszego papieża przeszedł do historii, to jednak nie zakończyła się jego duchowa obecność w życiu kościoła i współczesnego świata.

  Po krótkich wystąpieniach na Placu Jana Pawła II, dokonano oficjalnego otwarcia Muzeum Dom rodzinny Jana Pawła II. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: kard. Stanisław Dziwisz, premier Donald Tusk, Minister Kultury i  Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz burmistrz Wadowic Ewa Filipiak.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane