Dzieci i młodzież na urodzinach świętego

21 maja 2019 19:31:55

  18 maja 2019 XIX ogólnopolskie spotkanie dzieci i młodzieży świętowało 99 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II i jednocześnie przygotowywało  się do przyszłorocznego, znamiennego stuletniego jubileuszu.

  

Dzieci i młodzież na urodzinach świętego

  Tego dnia, po rejestracji grup spod szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, ruszył na czele z postacią Jana Pawła II, barwny, rozśpiewany oazową nutą korowód uczniów przebranych w stroje pielgrzymów z całego świata, a z nim goście z 22 przybyłych na tę okazję szkół z całej Polski, tj. około 600 osób. Już drugi rok towarzyszyła nam również pielgrzymka rowerowa z Dominowa.

  Po dotarciu na rynek dzieci ułożyły liczbę „100” z balonów i rozłożono banery z pozdrowieniami i zaproszeniem papieża Franciszka do Wadowic, a z lotu ptaka dronem wykonano zdjęcia i film, którego adresatem została oczywiście stolica Piotrowa.

  Następnie uczniowie z gminy Wadowice zaprezentowali program artystyczny akcentujący wartości, jakich nauczał nas Ojciec Święty. Zabrzmiały pieśni – „Tu es Petrus” w wykonaniu Daniela Najbora, „Błogosławieni”, czyli hymn ŚDM w wykonaniu chóru „Tremusie” z SP1.

  Zatańczyli profesjonalni soliści Amelia Sabuda i Giovanni Gelardii oraz zespoły : grupa „Motyle”z Przedszkola nr 3 w tańcu z wstążkami, klasy 3a i 3b z SP 1 w tańcu „Biało-czerwonej wstęgi”, a także dziewczynki w układzie  z hoola- hop z SP1 oraz wadowickie Ognisko Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Jolanty Zając.

  Muzyka przeplatała się ze słowami wspomnień prowadzącego koncert ks. Roberta Młynarczyka o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski sprzed 40 lat, a także anegdotami pełnymi humoru papieża, poezją i przesłaniami modlitwy i miłosierdzia.

  Po koncercie w asyście wszystkich sztandarów, przy taktach „Barki” delegacje dzieci i młodzieży, burmistrz Bartosz Kaliński, radni gminy, starosta Eugeniusz Kurdas, radni powiatowi oraz delegacje partnerskich miast z Włoch, z Niemiec,  z Portugalii i Malty złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

  Następnie o godzinie 11 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w Bazylice celebrowana przez ks. Kardynała Dziwisza. Słowa powitań i komentarzy wprowadzała młodzież z ZS w Radoczy, a pieśniami uświetnił zespół „Mali Łostowianie” z Łostówki. Ważnym akcentem procesji z darami było wniesienie flagi z insygniami papieskimi symbolizującej jubileusz setnych urodzin papieża Polaka, która w finale uroczystości została zawieszona na rynku przez naszych czcigodnych gości.

  Na zakończenie Mszy Św. ks. Kardynał wręczył przechodni prymat Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni, doceniając jej wkład w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

  Tradycyjnie urodziny zakończono degustacją tortu ufundowanego przez burmistrza Wadowic oraz radoczańskiego jabłecznika.

  Każdy uczestnik XIX spotkania dzieci i młodzieży z okazji urodzin Karola Wojtyły został ugoszczony smacznymi wyrobami firmy Maspex i ZPC Skawa oraz porannym śniadaniem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach. Każdy też otrzymał okolicznościowy folder.

  Dyrekcje szkół SP1 Wadowice, SP2 Chocznia oraz ZS CKU w Radoczy wyrażają wdzięczność  P. Burmistrzowi Wadowic, P. Staroście,  p. Andrzejowi Dąbrowskiemu, p. Bogdanowi Tyrybonowi , Ks. proboszczowi S. Jaśkowcowi za sfinansowanie tego wielkiego przedsięwzięcia, P. Tadeuszowi Włodkowi  za oprowadzenie grup młodzieżowych śladami Jana Pawła II    w  Wadowicach.

  Dziękują nauczycielom, którzy z młodzieżą przybyli na sobotnią uroczystość, za zaangażowanie  i bezpośrednią pomoc w przygotowaniach   i realizacji zadań w dniu zjazdu,   rodzicom za opiekę nad „małymi artystami” biorącymi udział w koncercie i przygotowanie poczęstunku w Szkole Podstawowej nr 1  w Wadowicach.

  Za sprawne i bezpieczne przejście młodzieży ulicami miasta, za pomoc medyczną, nagłośnienie muzyczne na trasie przemarszu organizatorzy dziękują KPP Wadowice, Straży Miejskiej, PSP oraz p. J. Glanowskiemu, p. W. Hyla, p. A. Wacław ze scholą „Aniebo”.

   

Do zobaczenia na kolejnym XX spotkaniu urodzinowym szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach!

Zapraszamy na jubileusz 100- nych urodzin Karola Wojtyły.

                                                                                                         

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane