PAP Koronawirus

Złote Gody w Lanckoronie

14 grudnia 2019 12:45:30

  W dniu 12 grudnia 2019 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP KORONA w Lanckoronie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” 8 parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1969 roku.

  

Złote Gody w Lanckoronie

  Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji jubilatów w kościele parafialnym pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie, którą sprawował ks. Proboszcz Jan Bobrek. We Mszy św. wzięli udział jubilaci, kilkoro ich najbliższych oraz Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lanckoronie Ewelina Pukajczyk. 

  Po Mszy św. Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata dokonał aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilaci z rąk Pana Wójta otrzymali także listy gratulacyjne. Pani Ewelina Pukajczyk Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego wręczyła upominki i kwiaty. Członkinie Klubu Senior+ w Lanckoronie przygotowały piękne kolorowe kwiaty, które zostały wręczone każdej z 8 par. Nie zabrakło również toastu i słodkiego poczęstunku. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach w gronie jubilatów.

  Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego obchodziły w Gminie Lanckorona 3 pary z Lanckorony, 2 pary z Jastrzębi, 2 pary z Izdebnika i 1 para ze Skawinek.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane