PAP Koronawirus

2020 rokiem Mikołaja Zebrzydowskiego

7 lutego 2020 19:39:16

  Dla Kalwarii Zebrzydowskiej 2020 rok jest wyjątkowym czasem. 17 czerwca mija 400 lat od śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego. W roku jubileuszowym pragniemy przypomnieć mieszkańcom jego postać poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń. Planujemy między innymi zorganizowanie koncertów, imprez sportowych, spotkań z mieszkańcami, które zgromadzą tysiące osób.

  

2020 rokiem Mikołaja Zebrzydowskiego

  Województwo Małopolskie dzięki wsparciu Pana Marszałka Witolda Kozłowskiego przyznało Gminie Kalwaria Zebrzydowska wsparcie finansowe w wysokości 50 tys. zł z przeznaczeniem na realizację projektów „2020 rok Mikołaja Zebrzydowskiego”.

  Wspólnie zrealizujemy kilka bardzo ważnych przedsięwzięć takich jak: Wydanie monografii Mikołaja Zebrzydowskiego, stworzenie filmu dokumentalnego „Polska Jerozolima” w którym główną postacią będzie Mikołaj Zebrzydowski, wybicie medalu – kopi z 1601 roku, organizacja koncertu nawiązującego do postaci fundatora miasta.

  

  W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta spotkał się Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim, spotkanie było okazją do złożenia podziękowań za otrzymaną pomoc.

  W 2020 roku postać Mikołaja Zebrzydowskiego zostanie przypomniana poprzez wspólne działania z Województwem Małopolskim, ale też poprzez inne działania jak liczne konkursy dla dzieci i młodzieży, sympozjum naukowe, publikacje przybliżające postać założyciela miasta.

  Została też omówiona możliwość współpracy przy koncercie jaki odbędzie się 25 czerwca, a będzie dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Sanktuarium Kalwaryjskim.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane