PAP Koronawirus

Ciastkarnia Rarytas upiecze tort na 100. urodziny świętego

20 lutego 2020 21:58:48

  Ciastkarnia Rarytas zwyciężyła w konkursie na najlepszy tort z okazji setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Ich wypiek ujął jurorów wyjątkową formą oraz smakiem.

  

Ciastkarnia Rarytas upiecze tort na 100. urodziny świętego

  Ciastkarnia Rarytas z Wysokiej wykona okazały tort na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - tak zdecydowała komisja konkursowa powołana do oceny wypieków zaprezentowanych w ogłoszonym przez wadowicki magistrat konkursie na „Najlepszy tort dla świętego”.

  Wykonany przez tę cukiernię tort zostanie zaprezentowany podczas wadowickich obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, które odbędą się na wadowickim rynku 18 maja br.

  Tost ma być wytrawny, czekoladowy, z orzeźwiającą galaretką z owoców czarnej porzeczki oraz  z... niespodzianką. Każdy będzie mógł skosztować tego specjalnego wypieku, bowiem tort zostanie pokrojony i wydany w porcjach degustacyjnych uczestnikom obchodów.

  

18 MAJA – DZIEŃ URODZIN KAROLA WOJTYŁY 

    

  Poniedziałek 18 maja to rdzeń roku jubileuszowego. Dokładnie 100 lat wcześniej, w kamienicy przy ul. Kościelnej w Wadowicach, przyszedł na świat Karol Wojtyła. Co roku tego dnia wadowiczanie celebrują rocznicę urodzin swojego Patrona. Setna będzie naprawdę wyjątkowa!

  Szkoły od 20 lat organizujące Ogólnopolski Zlot Szkól im. Jana Pawła II (ZSP w Radoczy, SP 1 w Wadowicach, SP 1 w Choczni) tym razem na spotkanie w Wadowicach zaprosili nie tylko placówki „papieskie”, ale i te mające innych patronów. W porannym przemarszu ulicami miasta, spod Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach na Plac Jana Pawła II, około godziny 8.30 wyruszą: dzieci i młodzież ze sztandarami, oficjalne delegacje, goście z miast partnerskich, mieszkańcy oraz pielgrzymi.

  Uroczystą Sesję Rady Miejskiej zwołaną przez nasz samorząd zwieńczy podpisanie długo planowanego porozumienia o współpracy z Fatimą (Gmina Ourem, Portugalia), która dołączy do grona naszych międzynarodowych partnerów. Związanie Wadowic z Fatimą w dniu setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II jest symbolicznym podjęciem Jego testamentu duchowego.

  O godzinie 11:00 mieszkańcy i goście spotkają się na uroczystej plenerowej Mszy Świętej. Do przewodnictwa w Eucharystii zaprosiliśmy biskupa krakowskiego Janusza Mastalskiego.

  Po mszy zapraszamy na część mniej oficjalną – poczęstunek tortem urodzinowym, występy grup muzycznych, pokazy filmowe oraz Biesiadę Wadowicką z góralską nutą, organizowaną przez LGD Wadoviana, z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich.

  Kolejnym mocnym punktem dnia będzie wielki koncert „Strażacy św. Janowi Pawłowi II w hołdzie” w wykonaniu orkiestr dętych z całej Polski. Tej atmosfery i niezwykłej siły płynącej z setek strażackich płuc trzeba po prostu doświadczyć! Koncert zakończymy wspólnym śpiewaniem, w ramach ogólnopolskiej akcji Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II „Cała Polska śpiewa Barkę”. Wydarzenie zwieńczy uroczyste wypuszczenie przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział w Wadowicach 100 gołębi symbolizujących pokój i pojednanie.

  Finałowy tego dnia „Koncert Pamięci” będzie wspólnym przedsięwzięciem chóru wadowiczan i dzieci z gminnych placówek szkolnych i przedszkolnych, którzy w radosnym koncercie przypomną nam najbardziej wzruszające chwile pontyfikatu Świętego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane